Reklama

Nastoletni zabójcy trafili do ośrodka leczniczego. Będą sądzeni jak dorośli?

Opublikowano:
Autor:

Nastoletni zabójcy trafili do ośrodka leczniczego. Będą sądzeni jak dorośli? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Maksymilian W. i Grzegorz W. - nastoletni zabójcy z Żychlina trafili do ośrodka leczniczego. Sąd Rejonowy w Kutnie uchylił postanowienie w sprawie umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich i wkrótce podejmie decyzję, czy chłopcy będą sądzeni jak dorośli. Przypomnijmy, że do straszliwej zbrodni doszło w maju na ul. Głowackiego w Żychlinie. Jak ustalili śledczy, 16- latkowie zasztyletowali 67-letnią babcię Maksymiliana i ranili jego 10-letnią kuzynkę.

Przypomnijmy, że jeszcze w dniu dokonania zabójstwa policja zatrzymała sprawców, zaś dwa dni później zabójcy zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Kutnie, który zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia w ośrodku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. W lipcu o podjęto decyzję o skierowaniu podejrzanych na 4-tygodnie obserwację psychiatryczną, na podstawie której biegli przygotować mieli opinię na temat kondycji psychicznej nieletnich. Po obserwacjach Sąd Rejonowy w Kutnie podjął decyzję o umieszczeniu nieletnich w placówce leczniczej.

- Nieletni zostali umieszczeni w ośrodku leczniczym. Sąd nie podjął jeszcze decyzji, czy będą sądzeni jak osoby dorosłe. Jeśli nie, wówczas proces toczył będzie się z wyłączeniem jawności - wyjaśnia Grażyna Jeżewska z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE