Reklama

Reklama

Nauczycielka z Krośniewic awansowana. Burmistrz wręczyła jej akt nadania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną środę, 30 listopada burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman dokonała uroczystego wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego Pani Katarzynie Batorowicz, nauczycielce Miejskiego Przedszkola w Krośniewicach.

Reklama

Dokument jest potwierdzeniem zgłębienia wiedzy i poszerzenia umiejętności zawodowych.

- Serdecznie gratulujemy uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego oraz życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym! - piszą włodarze gminy Krośniewice. 

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia Prezydent RP, Andrzej Duda, podpisał ustawę wprowadzającą zmiany w Karcie Nauczyciela - zmiany weszły w życie z dniem 1 września. W ramach nowelizacji zmniejszono liczbę stopni awansu zawodowego – zlikwidowano stopień nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego. Wprowadzone zmiany rząd argumentuje m.in. gwarancją wzrostu wynagrodzenia nauczycieli na pierwszym etapie rozwoju zawodowego.

Należy dodać, że od 1 września 2022 r. nauczyciel mianowany nie rozpocznie stażu na awans nauczyciela dyplomowanego. Od początku roku szkolnego 2022/2023 nauczyciel mianowany, aby ubiegać się o nadanie stopnia nauczyciela dyplomowanego, musi przepracować w szkole 5 lat i 9 miesięcy od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub 4 lat i 9 miesięcy w przypadku nauczyciela posiadającego stopień naukowy.

Etapy rozwoju zawodowego nauczyciela po zmianie:

- przygotowanie do zawodu nauczyciela (w wymiarze 3 lat i 9 miesięcy lub w wymiarze skróconym do 2 lat i 9, w trakcie którego nauczyciel otrzyma wsparcie mentora);

- nauczyciel mianowany – pierwszy stopień awansu;

- nauczyciel dyplomowany (po przepracowaniu w szkole co najmniej 5 lat i 9 miesięcy lub okresu skróconego do 4 lat i 9 miesięcy, licząc od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego).

Info: własne/Gmina Krośniewice

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy