Reklama

Nauczycielka zakażona, szkoła w trybie zdalnym. Kwarantanna wielu osób, w tym uczniów

Opublikowano:
Autor:

Nauczycielka zakażona, szkoła w trybie zdalnym. Kwarantanna wielu osób, w tym uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W weekend W TYM MIEJSCU informowaliśmy o tym, że jedna ze szkół z naszego powiatu przeszła na zdalny tryb nauczania. W komunikacie opublikowanym przez dyrekcję szkoły brakowało szczegółów dotyczących podjęcia takiej decyzji, dlatego poprosiliśmy o komentarz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.

Celina Marciszewska, Państwowy Powiatowy inspektor Sanitarny w Kutnie, poinformowała nas, że 5 września do kutnowskiego sanepidu wpłynął wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Byszewie gm. Kutno o wyrażenie opinii przejścia prowadzenia zajęć z trybu stacjonarnego na tryb zdalny.

- Wniosek uzasadniono zachorowaniem i potwierdzonym wynikiem dodatnim u jednej z nauczycielek tej szkoły. W dniu 05.09.2020r. została wydana pozytywna opinia PPIS w Kutnie dot. przejścia szkoły na zdalny tryb nauczania od 07.09.2020r. do 11.09.2020r – informuje nas Celina Marciszewska.

Dowiadujemy się również, że do szkoły uczęszcza 149 uczniów w 10 oddziałach klas 0-VIII.

- W związku z zachorowaniem jednego z nauczycieli na kwarantannę trwającą od 05.09.2020r. do 11.09.2020r. skierowano 15 nauczycieli/8 pracowników obsługi i administracji oraz 12 uczniów i ich rodziców – dowiadujemy się od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie.

Sanepid dodaje, że szkoła ma opracowane regulaminy i procedury dot. postępowania w przypadku stwierdzenia zachorowania na COVID-19 wśród uczniów, czy personelu, które muszą być wdrożone przed ponownym powrotem placówki do nauczania stacjonarnego.

Szkoła w Byszewie jest pierwszą w woj. łódzkim, która przeszła na nauczanie zdalne w tym roku szkolnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE