Reklama

Reklama

Nerwy mieszkańców. Na osiedlu kradną tablice rejestracyjne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nerwy mieszkańców. Na osiedlu kradną tablice rejestracyjne [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Mieszkańcy jednego z kutnowskich osiedli są zirytowani i to chyba najdelikatniejsze określenie na towarzyszące im emocje. Powodem są kradzieże tablic rejestracyjnych z ich samochodów, przez co auta mimo, że są całkowicie sprawne, są również całkowicie unieruchomione.

Reklama

Kradzieże tablic rejestracyjnych na kutnowskim osiedlu

W tym tygodniu naszą redakcję poinformowano, że na osiedlu Grunwald doszło do co najmniej kilku kradzieży tablic rejestracyjnych. Złodzieje działali głównie na parkingach zlokalizowanych niedaleko skrzyżowania z ulicą Jagiełły.

Nasz Czytelnik zgłosił nam ten fakt w środę. Przysłał nam też zdjęcie, które możecie zobaczyć w galerii. Wczoraj udaliśmy się na miejsce i faktycznie było tam zaparkowanych kilka aut bez „blach”. Ich zdjęcia również znajdziesz w galerii pod artykułem.

Ofiary takich incydentów mają spory problem. W myśl polskich przepisów drogami mogą poruszać się wyłącznie samochody, które posiadają obydwie tablice rejestracyjne. Za jazdę bez nich grozi wysoki mandat i utrata dowodu rejestracyjnego.

Co zrobić kiedy zauważymy, że ktoś ukradł nam tablice? Najważniejszą rzeczą jest natychmiastowe zgłoszenie tego faktu policji. Tak też zrobili mieszkańcy Kutna. 

Mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przekazała nam, że mundurowym zgłaszano zawiadomienia w tej sprawie. Trwają czynności wyjaśniające i funkcjonariusze zapewniają, że starają się namierzyć sprawcę bądź sprawców tych zdarzeń.

Jak się dowiadujemy, niektóre z tablic udało się znaleźć, ponieważ sprawca kradzieży po prostu je wyrzucał.

Co z kolei mają zrobić ci, którzy nie odzyskali tablic? Przed nimi dwie możliwe drogi – przerejestrowanie swojego auta, lub wyrobienie duplikatu.

- Zdecydowanie lepiej samochód przerejestrować na nowe numery. Choć jest to droższe rozwiązanie, to uchroni nas przed składaniem wyjaśnień na policji, jeśli złodziej użyje naszych tablic do celów przestępczych – zauważa Mateusz Pokorzyński z portalu auto-swiat.pl

Do najczęstszych przestępstw z wykorzystaniem kradzionych „blach” dochodzi na stacjach benzynowych. Złodziej podjeżdża do dystrybutora autem z kradzionymi tablicami, tankuje i odjeżdża bez płacenia. Wówczas na podstawie monitoringu policja dociera nie do sprawcy kradzieży paliwa, a osoby, której skradziono tablice.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy