Reklama

Reklama

Nie będzie pociągów, ale będą autobusy. Podjęli decyzję ws. zlikwidowanych połączeń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie będzie pociągów, ale będą autobusy. Podjęli decyzję ws. zlikwidowanych połączeń - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapadła decyzja w sprawie zlikwidowanych kursów pociągów osobowych na trasie Kutno-Włocławek. Połączenia przywrócono, lecz pasażerowie korzystający do tej pory z usług Polgerio, będą musieli przesiąść się do autobusów PKS.

Reklama

Przypomnijmy, że zarząd wojewóztwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o likwidacji kilkudziesięciu połączeń, w tym wszystkich kursów pociagów osobowych Polregio na trasie z Włocławka do Kutna. Decyzja weszła w życie 1 stycznia. Samorząd argumentował ją cięciem kosztów. Taki stan rzeczy wzbudził niepokój mieszkańców, zarówno tych dojeżdżających do pracy z Kutna do Włocławka, jak i tych z Kujaw pracujących w mieście róż. O sprawie pisaliśmy tutaj - KLIK

Okazuje się jednak, że wdrożona została komunikacja zastępcza. Powołany przez marszałka województwa zespół roboczy prowadził rozmowy z czterema przedsiębiorstwami przewozowymi. Ostatecznie wybór padł na PKS Bydgoszcz i to on będzie realizował kursy autobusowe m.in. na linii Włocławek-Kaliska-Kutno.

Od 4 stycznia uruchomiono cztery pary autobusów (tyle samo kursowało pociągów).

W jakich godzinach kursować będą autobusy? Z dworca we Włocławku PKS wyjeżdząć będzie o godz. 4:40, 9:40, 14:40 i 19:40. Kursy powrotne z Kutna zaplanowano na godz. 6:40, 11:40, 18:40 i 21:40.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy