Reklama

Reklama

"Nie chorujemy na betonozę". Miasto odpowiada na falę hejtu i zapowiada, że Plac Wolności wypięknieje!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pisała Gazeta Wyborcza i Polsat News, reportaż przygotował TVN, przysłowiową bekę kręcili na Wykopie, a z błotem zmieszał publicysta i działacz społeczny Jan Śpiewak. W ubiegłym tygodniu Kutno było na językach całej Polski, lecz z pewnością nie o takiej sławie marzyliśmy. Oddany do użytku, zmodernizowany Plac Wolności stał się obiektem drwin, choć większość krytykantów wciąż kojarzy miasto róż co najwyżej z dworcem z przeboju Kultu. Co prawda obiekt swoją atrakcyjnością, póki co, (delikatnie mówiąc) nie powala na kolana, jednak włodarze proszą mieszkańców o cierpliwość i zapewniają, że na efekt finalny - i ostateczną ocenę realizacji projektu - trzeba jeszcze trochę poczekać. Jakich zmian możemy spodziewać się w centrum?

Reklama

O ile konstruktywną krytykę pod adresem świeżo zmodernizowanego Placu Wolności nie trudno zrozumieć, o tyle bezpardonowa "szydera" z Kutna i jego mieszkańców budzi niesmak. Zwłaszcza, gdy wychodzi ona z ust, bądź spod pióra osób, które nie widzą różnicy między Placem Piłsudskiego a Placem Wolności, przy okazji nazywając kutnian zakochanymi w betonozie troglodytami. 

Część mieszkańców powiedziała "dość!" i w ramach solidarności z małą ojczyzną stara się zatrzeć fałszywy i kszywdzący obraz miasta róż. Na Facebooku grupa Party Projekt zapoczątkowała akcję #kutnomojemiasto.  

- Hey tu Marta, Zabieram głos w ważnej sprawie! Nie ma mojego przyzwolenia na obrzucanie błotem moich ludzi z mojego Miasto Kutno! Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji #kutnomojemiasto - nagrajcie coś, pokażcie, że jesteście dumni ze swojego miasta, w którym ilość inwestycji, spotkań, eventów i podjętych działań w ostatnich latach jest imponująca. Drogie mass media - zachęcamy możecie śmiało o tym mówić! To u nas chce się inwestować, pamiętajcie proszę, że krytykować jest zawsze najprościej - dajmy coś od siebie, przesyłajmy sobie tylko dobrą energię, wspierajmy się wzajemnie! Przesyłam Wam dużo dobrego nastroju i proszę o udostępniaaaaanie szeroko w świat - pisze Marta Materek.

Milczenie przerywają również władze miasta. Biuro prasowe urzędu przyznaje, że zamieszanie wokół Placu Wolności nie wpływa korzystnie na wizerunek Kutna w Polsce.

- Nie ma wątpliwości, że przez krytyczne uwagi osób, które w życiu nie były w Mieście Róż, w kraju nad Wisłą uważa się nas za ciemnogród lubiący beton. Różni wielkomiejscy aktywiści mylą Plac Wolności z Placem Piłsudskiego, myślą, że mamy w mieście jeden rynek, a nie trzy, nie znają historii i przeznaczenia miejsca. To oczywiście nieprawda i dziękujemy mieszkańcom za wsparcie okazywane w internetowych dyskusjach - pisze magistrat. 

Biuro prasowe dodaje, historia burzy wokół Placu Wolności pokazuje, jak szybko można w internecie spowodować, by miasto zalała fala bezpodstawnej krytyki. Urząd podreśla, że zadaszony parking został oddany do użytku z nadzieją, że mieszkańcy po prawie dwóch latach inwestycji będą mogli zaparkować swoje samochody w centrum. Sam Plac nie jest jednak jeszcze w 100 procentach gotowy.

- Cały czas czekamy na aranżacje zieleni przygotowywane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Warto też poczekać chwilę, aż nowe nasadzenia się zazielenią. Przypomnijmy, że w rewitalizowanej części miasta pojawiło się około 100 drzew. Krytykom z Warszawy natomiast chcielibyśmy zaproponować bliższe zapoznanie się z inwestycjami i topografią miasta, zanim wypowiedzą się na jakiś temat dotyczący Miasta Róż. Gwoli przypomnienia w Kutnie mamy trzy parki, w tym dwa w dość bliskiej odległości od centrum miasta. Dodatkowo przygotowujemy inwestycję pod nazwą „Zielona Oś Miasta". Ponadto w tegorocznym Kutnowskim Budżecie Obywatelskim wprowadziliśmy nową kategorię – Projektów Zielonych. Nie chorujemy na „betonozę", chcemy jedynie, aby Plac Wolności był miejscem funkcjonalnym i miejscem spotkań mieszkańców - wyjaśnia magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy