Reklama

"Nie" dla gabinetu Troczewskiego w dawnym USC

Opublikowano:
Autor:

"Nie" dla gabinetu Troczewskiego w dawnym USC - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnio informowaliśmy o pomyśle jednego z radnych, który wnioskował do władz o utworzenie gabinetu dra Antoniego Troczewskiego w remontowanej właśnie Willi Troczewskiego. Miałby on zostać urządzony w stylu lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. O tym mogliście przeczytać TUTAJ. Magistrat odniósł się do sprawy i wszystko wskazuje na to, że takie pomieszczenie nie powstanie. Przynajmniej na tę chwilę.

Urząd Stanu Cywilnego poddawany jest obecnie poddawany procesowi rewitalizacji w ramach projektu "Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna". Zakłada on, prócz remontu dawnej willi Troczewskiego, rewitalizację pl. Wolności oraz Rynku Zduńskiego. Projekt ten przewiduje roboty budowlane i wykończenie wnętrz w willi, wykończenie zewnętrzne, wzmocnienie konstrukcji budynku oraz wykonanie instalacji m.in. elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i c.o., a także wykończenie wnętrz. Czy istnieje chociaż cień szansy na zaaranżowanie jednego z pomieszczeń na gabinet dra Troczewskiego oddający wystrojem klimat okresu dwudziestolecia międzywojennego? Władze miasta odpowiedziały na interpelację radnego Jacka Saramonowicza.

- Analiza zapisów wniosku aplikacyjnego, stanowiącego załącznik do umowy dofinansowania projektu nie zakłada utworzenia w obiekcie gabinetu dra Antoniego Troczewskiego. Mając na uwadze zapisy dokumentacji aplikacyjnej, beneficjent zobowiązany jest zrealizować zakres rzeczowy przewidziany umową dofinansowania, a wszelkie zmiany we wspomnianym wyżej obszarze wymagają zgody Instytucji Zarządzającej, tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Dowolne zmiany w obiekcie możliwe będą natomiast dopiero po zakończeniu okresu trwałości projektu, czyli z początkiem 2025 roku - odpowiedział z-ca Prezydenta Miasta Kutno, Zbigniew Wdowiak.

Choć data ta jest bardzo odległa, to może władze miasta mając na względzie wniosek, przychylą się do niego i taki gabinet powstanie? Chcielibyście?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE