Reklama

Reklama

Nie wszyscy mieszkańcy otrzymali tańszy węgiel. W nowym roku będą pierwsi w kolejce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Nie wszyscy mieszkańcy otrzymali tańszy węgiel. W nowym roku będą pierwsi w kolejce - Zdjęcie główne

Miasto Kutno podaje najnowsze informacje dot. preferencyjnego zakupu węgla | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewystarczające dostawy węgla były powodem, przez który nie wszyscy mieszkańcy Kutna składający wnioski o jego zakup mogli je zrealizować. Urząd Miasta zaznacza, że nie było to winą samorządu. Do naszego miasta dotarło zaledwie 40 proc. zgłoszonego zapotrzebowania.

Reklama

- Aby umożliwić realizację zaległych zamówień w pierwszej kolejności zakupu węgla po preferencyjnej cenie będą mogły dokonać osoby, które złożyły wniosek w roku ubiegłym i fizycznie węgla dla nich nie wystarczyło. Wczoraj otrzymaliśmy ofertę od Polskiej Grupy Górniczej na zakup 459 ton węgla w ramach dostaw na 2023 rok - informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Magistrat będzie telefonicznie kontaktował się z osobami, którym nie udało się zakupić węgla w preferencyjnej cenie w ubiegłym roku jak tylko transporty dotrą do naszego miasta.

- Będziemy sprawdzać, czy dana osoba jest nadal zainteresowana i informować o terminie odbioru węgla ze składu opału przy ul. Konopnickiej. Ważna uwaga - przy realizacji ubiegłorocznych wniosków decydująca będzie kolejność ich złożenia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie - dodaje J.Brylska.

Ratusz dodaje, że nadal nie są to w pełni wystarczające dostawy węgla dla mieszkańców dlatego Miasto ubiega się o jego dalsze przydziały.

info: UM w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy