Reklama

Reklama

Nie złożyłeś jeszcze wniosku o „300 plus”? Już niedługo będziesz mógł to zrobić w kutnowskim ZUS-ie

Opublikowano: pt, 27 sie 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Nie złożyłeś jeszcze wniosku o „300 plus”? Już niedługo będziesz mógł to zrobić w kutnowskim ZUS-ie  - Zdjęcie główne

31 sierpnia ZUS w Kutnie będzie otwarty do 18:00 dla składających wnioski o 300 plus | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wydłużonych godzinach otwarcia niektórych placówek już w najbliższy wtorek, 31 sierpnia. W tym terminie osoby, które mają problem ze złożeniem wniosku o świadczenie „Dobry Start” przez internet, będą miały okazję zrobić to na miejscu, z pomocą pracowników ZUS.

Reklama

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a zakup zeszytów i książek to obciążenie finansowe dla rodziny, dlatego warto jak najszybciej złożyć wniosek o świadczenie „300 plus” na wyprawkę szkolną, by je jak najszybciej otrzymać i uzupełnić domowy budżet. 

- Kto złoży wniosek o świadczenie jeszcze w sierpniu, może jego wypłatę otrzymać jeszcze we wrześniu. Późniejsze wnioski będą realizowane w ciągu dwóch miesięcy, licząc od dnia ich złożenia. Wnioski można składać najpóźniej do 30 listopada, jedynie w formie elektronicznej poprzez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, bankowość elektroniczną czy portal Empatia – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Radny Serenda mianowany zastępcą dyrektora w kutnowskim szpitalu. Za co będzie odpowiadał? [ZDJĘCIA]

Jest jednak dobra informacja dla osób, które nie radzą sobie z elektroniczną formą składania wniosku, bądź nie posiadają dostępu do komputera lub internetu. ZUS I oddział w Łodzi wraz z podległymi placówkami, zaprasza na sale obsługi klientów, które 31 sierpnia, będą otwarte dla wnioskujących o „300 plus” do godz. 18:00.

Taką akcję zorganizowano też w Kutnie. Pracownicy Inspektoratu na ul. Władysława Jagiełły 12 będą służyć pomocą w tej sprawie w najbliższy wtorek do godz. 18:00. 

- Do wizyty warto się wcześniej przygotować i zabrać ze sobą m.in. numer rachunku bankowego, który należy wpisać we wniosku. Świadczenie jest wypłacane wyłącznie bezgotówkowo. Dobrze jest też założyć lub przypomnieć sobie własny adres mailowy, który należy podać we wniosku, nazwę, adres i kod pocztowy szkoły do której uczęszcza lub będzie uczęszczało dziecko – dodaje Monika Kiełczyńska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznaliśmy Strażaka Roku 2021 z powiatu kutnowskiego! Która jednostka okazała się najlepsza?

Warto wspomnieć, że w powiecie kutnowskim złożono do tej pory 6 060 wniosków o "300 plus" na ponad 8 tys. dzieci. Wypłacono już świadczenia w wysokości 2 171 100, 00 zł.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE