Reklama

Niedługo rusza XI Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory

Opublikowano:
Autor:

Niedługo rusza XI Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 16 listopada rozpocznie się tydzień pełen rozrywki, którego gośćmi będą między innymi Anita Lipnicka, Anna Gadt czy Krzysztof Napiórkowski. Na temat XI edycji Stacji Kutno rozmawialiśmy z kierownikiem Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie - Krzysztofem Ryzlakiem.

Jaki jest cel Festiwalu i jaki niesie on ze sobą przekaz?

Celem nadrzędnym naszego festiwalu jest propagowanie kultury na wysokim poziomie. Nie chodzi nam tutaj o czystą rozrywkę, ale o coś więcej - o kontakt z dobrą literatura, muzyką, wyrafinowanym humorem. Propagujemy najważniejszych twórców kultury rozrywkowej, w której chodzi nie tylko o pusty śmiech ale i refleksję. Jak widzimy z roku na rok, idea ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno artystów i jak i publiczności.


Jakie atrakcje przewidziano na tegoroczną edycję festiwalu? Kto wystąpi w naszym mieście?

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jeremiego Przybory festiwal trwa przez cały tydzień i zawiera wiele imprez towarzyszących mających przybliżyć min. różnorodność twórczość naszego Mistrza. Będzie projekcja filmu "Ewa chce spać", będzie karaoke, wystawy, koncerty laureatów Stacji Kutno, promocje książek a w szczególności albumu fotograficznego podsumowującego 10. lat festiwalu. Najważniejszy jest oczywiście Konkurs na Interpretację Piosenek Jeremiego Przybory oraz jak zawsze przygotowywany specjalnie dla nas Koncert Galowy z takimi muzycznymi osobowościami jak Anita Lipnicka, Anna Gadt, Janusz Radek, Krzysztof Napiórkowski. Zaśpiewają oni dla nas największe przeboje duetu Wasowski/Przybora, min.: "SOS", "Addio pomidory", "Jesienna Dziewczyna", "Emabarras", "Pejzaż bez Ciebie", "Bo we mnie jest seks".


Czym wyróżni się tegoroczny festiwal?

Wyróżnia go przede wszystkim czas trwania, bo jak już wspomniałem będzie to tydzień od 16 do 22 listopada. Liczymy, ze odbiór naszej imprezy będzie więcej niż pozytywny - już dziś bilety na Koncert Galowy "Przybora Evergreen" są sprzedane w całości. A i na pozostałe propozycje nie słabnie zainteresowanie. Liczę więc, że 100. urodziny naszego Mistrza będziemy świętować długo i radośnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE