Niespełnione koszykarskie nadzieje...

Niespełnione koszykarskie nadzieje... - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze drugoligowego AZS WSGK Pol-Fol Kutno nie spełnili oczekiwań kibiców. Przypominamy, że w ostatnią sobotę AZS zanotował pierwszą wygraną w sezonie, z Mostostalem Białystok. Niestety, dzisiejsze spotkanie z OSSM Warszawa zakończyło się przegraną Kutna 71:89 (28:26, 10:24, 19:21 i 14:18). Choć zacięta i wyrównana pierwsza kwarta dawała nadzieję na wygraną, to już w II kwarcie zespół osłabł. W drugiej połowie meczu na prowadzeniu cały czas była już młoda drużyna z Warszawy. Spotkanie niestrudzenie komentował Jerzy Papiewski.

"Zagraliśmy bardzo słabo w obronie, zaś w ataku zawodnicy razili nieskutecznością. Te elementy zdecydowanie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę młodych warszawiaków" - komentuje Marek Koralewski, kierownik drużyny. "Przeciwnik wykazał się także lepszą szybkością. My natomiast popełnialiśmy błędy, których popełniać nie można. Nie jesteśmy zadowoleni z naszego zespołu, lecz przed nami jeszcze 20 meczów, mamy więc czas na niezbędną pracę" - dodaje.

Punktowali: Piotr Wyrzykowski (30), Artur Depczyński (23), Michał Micielski (8), Damian Janiak (6), Krzysztof Rydlewski (2) i Tomasz Szczepaniak (2). Na szczególne uznanie zasługuje Piotr Wyrzykowski, który oprócz wysokiego wyniku punktowego zaliczył także 12 udanych zbiórek. 4 listopada "Akademicy" rozegrają mecz wyjazdowy z OSSM Sopot, zaś w Kutnie będziemy mogli ich zobaczyć w dniu 17 listopada na spotkaniu z drużyną AZS Warszawa. Mamy nadzieję, że nasi koszykarze udowodnią, że mimo pasma porażek potrafią jeszcze wygrywać.