Niespodzianki w IX kolejce KALK

Niespodzianki w IX kolejce KALK - Zdjęcie główne

WydarzeniaInteresujący przebieg miały mecze dziewiątej kolejki ligi amatorskiej koszykówki. W pierwszym spotkaniu Team Kutno, zajmujący ostatnią pozycję w tabeli, przegrał zaledwie 64:67 z Grani-techem Gostynin, uplasowanym obecnie na trzecim miejscu. Po czterech kwartach drużyny remisowały i konieczna była dogrywka.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:15 dla Teamu Kutno. W drugiej kwarcie Gostynin zdecydowanie zaatakował i wygrał 23:11. Trzecia kwarta przyniosła remis 10:10, a w czwartej pałeczkę przejął Team Kutno, zwyciężając 23:12. W dogrywce padł wynik 4:7 dla Gostynina.

Gostynin awansował z piątego na trzecie miejsce, a tymczasem jego pozycję zajął kutnowski Markan, który uległ 54:78 Szewskim Poniedziałkom. Szewscy szczególną skutecznością wykazali się w drugiej połowie spotkania, wygrywając kolejne kwarty 25:9 i 27:20.

Liderem KALK pozostają Czarni. Tym razem pokonali 93:71 Grani-tech. Wiceliderem są Nauczyciele Żychlin, którzy pauzowali w tej kolejce.

Czołówkę klasyfikacji strzelców nadal tworzą niezawodni Arkadiusz Suchiński (Markan, 186 pkt), Michał Kawczyński (Żychlin, 176 pkt) i Łukasz Janczura (Czarni, 154 pkt). Na czwartym miejscu znajduje się Dariusz Mieszkowski, zawodnik Czarnych z dorobkiem 150 pkt.