Reklama

Reklama

(Nie)zapomniane miejsca w Kutnie. Mieszkańcy je kochali [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedne stanowiły weekendowe centrum rozrywki, inne wpisywały się w prozę życia przeciętnego kutnianina. Obecnie łączy je jedno - zniknęły z mapy Kutna, choć przetrwały w pamięci mieszkańców. Zabieramy Was w nostalgiczną podróż po miejscach, które dzisiaj możemy oglądać już jedynie na fotografiach. Poznajecie je?

Reklama

Mamy dla Was sporą porcję fotek z archiwum Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, prywatnych zbiorów mieszkańców, a także zdjęć nadesłanych przez Czyteników. Większość fotografii została wykonana w latach '90, część zrobiono jeszcze w czasach PRL-u, kilka pochodzi natomiast z początku XX wieku. 

Dzięki nim możemy wsiąć do wehikułu czasu i przenieść się do czasów, kiedy młodzież bawiła się na potańcówkach w kutnowskim klubie. Ba, były nawet dwa takie lokale - Manhatan Night Club (wcześniej Kino 19 Stycznia, a obecnie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca) i Rancho Disco Club. Powodzeniem cieszył się w tamtych latach bar Piekiełko, restauracja Agawa, a prężnie działały Polfa-Kutno i Fabryka Kraj. 

Na zdjęciach widzimy również m.in. dawny Spółdzielczy Dom Handlowy przy ul. Barlickiego, sklep Europa, Kino Kraj przy ul. Wyszyńskiego, Księgarnię przy ul. Sienkiewicza, czy Antykwariat na placu 19 Stycznia (obecnie plac Piłsudskiego). Rozpoznajecie pozostałe miejsca?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy