Reklama

Reklama

Kontrabanda za ponad 2,4 mln zł! Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kryminalni zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Uszczuplenie podatku akcyzowego zabezpieczonej przez stróżów prawa blisko 4-tonowej kontrabandy oszacowano na ponad 2,4 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką karą grzywny.

Reklama

We wtorek, 28 marca roku policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy pojechali na jedną z posesji w gminie Grabów. Jak wynikało z ich własnych ustaleń, miała tam się odbywać nielegalna produkcja wyrobów akcyzowych. Kiedy stróże prawa weszli na wytypowaną posesję, zatrzymali tam trzech mężczyzn w wieku 26, 37 i 42 lata, mających związek z tym przestępstwem.

- Przeszukując pomieszczenie gospodarcze funkcjonariusze zabezpieczyli 956 kg krajanki tytoniowej i blisko 3 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo w ręce stróżów prawa wpadła maszyna służąca do jego cięcia. W rezultacie policjanci z łęczyckiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili blisko cztery tony kontrabandy, której wstępna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad  2,4 miliona złotych - informuje asp.sztab. Mariusz Kowalski , oficer prasowy łęczyckiej policji. 

Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec powiatu łęczyckiego, a pozostali to mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Wszyscy usłyszeli już zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, które jest przestępstwem  zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką karą grzywny. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Info: KPP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy