Reklama

Reklama

Dwóch pijanych na jednym skuterze. Próbowali wykręcić się... ślubem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Dwóch pijanych na jednym skuterze. Próbowali wykręcić się... ślubem - Zdjęcie główne

Dwóch pijanych na jednym skuterze. Próbowali wykręcić się... ślubem | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do niecodziennej kontroli drogowej doszło w naszym regionie w miniony wtorek. Policjanta zainteresowało zachowanie dwóch mężczyzn jadących skuterem. Po tym jak funkcjonariusz użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania motorowerzysty, kierujący zeskoczył z pojazdu i szedł pieszo, a pasażer... kontynuował jazdę. Po zatrzymaniu mężczyzn okazało się, że obaj są nietrzeźwi. Na swoje usprawiedliwienie znaleźli szybką, choć nieskuteczną wymówkę.

Reklama

Funkcjonariusz gostynińskiej drogówki patrolując ul. Targową w Gostyninie zauważyli motorower, którym poruszały się dwie osoby. Policjant rozpoznał kierującego  z wcześniejszych kontroli drogowych. Był to 23-letni mieszkaniec Gostynina, którego  kontrolował w przeszłości w związku z kierowaniem pod wpływem alkoholu.

Policjant mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna kierujący motorowerem nie ma uprawnień do kierowania, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowił zatrzymać motorowerzystę. Kierujący skuterem widząc i słysząc sygnały do zatrzymania się, zeskoczył z motoroweru i szedł pieszo. Pasażer będący na skuterze w tym momencie chwycił za kierownicę i dalej kontynuował jazdę.

Po zatrzymaniu mężczyzn okazało się, że 23-latek ma prawie pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast pasażer 22-letni mieszkaniec Gostynina, który chwycił kierownicę motoroweru i dalej kontynuował jazdę, również ma pół promila alkoholu w organizmie. Ale to nie był koniec ich problemów.

- Zarówno 23-latek, jak i 22-latek nie posiadali uprawnień do kierowania motorowerem. Mężczyźni bronili się mówiąc, że 23-letni mieszkaniec Gostynina za parę godzin będzie zawierał związek małżeński, a jego świadkiem na ślubie będzie 22-letni pasażer skutera - relacjonuje  mł. asp. Paweł Klimek z gostynińskiej policji. 

Info: KPP w Gostyninie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy