Reklama

Reklama

Niezwykła energia na koniec pierwszego dnia koncertów. Zespół Enej porwał Kutno! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zespół Enej był główną gwiazdą pierwszego dnia koncertów w ramach tegorocznego Święta Róży. Energetyczna muzyka porwała publiczność zgromadzoną na Stadionie Miejskim, która licznie stawiła się pod sceną. Nie jest to pierwsza wizyta tej grupy w naszym mieście.

Reklama

Koncert gwuiazdy wieczoru poprzedził występ młodego kutnianina, finalisty The Voice Kids, Olka Klembalskiego. 14-latek zaśpiewał piosenkę "Nieznajomy" Dawida Podsiadły oraz "This world" z repertuaru Selah Sue. 

Enej pojawił się na scenie o 20:30 i niemal od razu porwał kutnowską publiczność, która razem z muzykami śpiewała najbardziej znane hity zespołu. "Radio Hello”, "Zbudujemy Dom", “Tak Smakuje Życie” czy “Kamień z napisem LOVE” to tylko niektóre piosenki z repertuaru grupy, które dało się usłyszeć na stadionie. 

Warto wspomnieć, że wśród członków zespołu Enej jest również kutnianin. Popularny "Pinki", a właściwie Damian Pińkowski, już od 2013 roku jako saksofonista gra i koncertuje wraz z kapelą po całej Polsce. 

Enej to polski zespół rockowo-folkowy, którego nazwa pochodzi od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – jednego z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej. Enej - główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie.

Szeroka publiczność najprawdopodobniej zna ich z popularnego muzycznego show Must Be The Music - Tylko Muzyka, który zwyciężyli. Tworzą energetyczną muzykę na pograniczu folku i ska, wzmocnioną rockowym brzmieniem oraz niezmienną ukraińską nutą. Wyjątkowy charakter grupy, jej niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione. Dowodem uznania są także dziesiątki milionów odsłon na YouTube oraz coraz to nowsze hity na listach przebojów. 

Przed gwiazdą wieczoru wystąpił młody kutnowski wokalista Olek Klembalski - finalista The Voice Kids.

Przypomnijmy, że jutro czeka nas drugi dzień koncertów, w którego trakcie usłyszymy Agnieszkę Chylińską i Piotra Cugowskiego. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE