Reklama

Reklama

Niskie bezrobocie i nowe inwestycje. Co słychać w kutnowskiej strefie ekonomicznej? [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami konferencja prasowa z udziałem prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, na której podsumowano najważniejsze inwestycje i osiągnięcia gospodarcze w naszym mieście w 2022 roku. Sporo działo się m.in. w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poniżej więcej informacji.

Reklama

Najniższe bezrobocie i rekord pracujących na 1000 mieszkańców w woj. łódzkim

Władze Kutna poinformowały dziś m.in. o najniższym w historii po 1989 r. bezrobociu. Dane Powiatowego Urzędu Pracy z listopada br. wskazują, że w naszym mieście było jedynie 1047 zarejestrowanych bezrobotnych. To czwarty z rzędu miesiąc z rekordowo niskim bezrobociem. 

- Główny Urząd Statystyczny w sierpniu 2022 r. opublikował natomiast dane dot. liczby osób pracujących na 1000 ludności. Miasto Kutno niezmiennie okazało się liderem w województwie łódzkim. Wyprzedzamy m.in. Łódź czy Piotrków Trybunalski - dodają władze.

Nie zabrakło też informacji o rozwoju Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i rozpoczętych tam niedawno inwestycjach.

Decyzje o wsparciu dla firm z Kutna

We wrześniu kolejną decyzję o wsparciu inwestycji w Łódzkiej SSE otrzymała firma Sonoco.

- Sonoco Poland po raz piąty zainwestuje w Łódzkiej SSE. Amerykański gigant zajmujący się produkcją opakowań z tektury i tworzyw sztucznych od wielu lat rozwija się w naszej podstrefie w Kutnie. Do tej pory zainwestował w strefie blisko 195 mln zł. Najwyższej jakości opakowania wychodzące z linii produkcyjnych Sonoco od lat dbają o kształt wszystkim dobrze znanych chipsów Pringles - informuje UM Kutno.

Tym razem Sonoco stawia na zwiększenie produkcji opakowań w kutnowskiej fabryce. Zainwestuje ponad 16,5 mln w nową linię produkcyjną i nowoczesny park maszynowy, co ma związek z kolejnymi planami rozbudowy firmy Kellogg’s.

Nowy właściciel firmy Profilpas

We wrześniu 2022 r. spółka Profilpas poinformowała o zmianie właściciela. Włoski producent profili i listew do podłóg i ścian, posiadający zakład produkcyjny w Kutnie zmienił właściciela, dołączając do grupy Mapei SpA .

Jakie firmy już wybudowały się w kutnowskiej strefie w ostatnim czasie?

- KatoenNatie – budowa magazynu wysokiego składowania,

- Skibi Trans – budowa zaplecza dla samochodów ciężarowych (kontenery),

- Hillwood – budowa magazynu w Kaszewach. Oferta magazynowa w regionie kutnowskim wzbogaciła się o kolejne, niemal 40 000 m2. Inwestycję zrealizowała firma Rex-Bud Budownictwo.

Te inwestycje cały czas trwają:

- Trwa budowa zakładu produkcyjnego amerykańskiej firmy NewlyWeds Foods,

- Kellogg – budowa budynku biurowego,

- EkoBud R. Liwiński – rozpoczęta budowa budynku biurowego na ul. Metalowej,

- Biokompostownia przy ul. Górnej

Wkróce więcej informacji dot. dzisiejszej konferencji prasowej. 

 

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy