Reklama

Noga z gazu! Dziś wielka akcja drogówki

Opublikowano:
Autor:

Noga z gazu! Dziś wielka akcja drogówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od początku 2020 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ujawnili ponad 54 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Nadal to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych. Już dzisiaj policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", polegające na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Na drogi województwa łódzkiego do działań, zostaną skierowani policjanci służby ruchu drogowego jak również zespół pn. "SPEED" Komedy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wszystkie patrole wyposażone będą w sprzęt służący do pomiaru prędkości.

Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.

Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ujawnione wykroczenia przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie woj. łodzkiego w 2019 r to: 53168 przypadków, w 2020 r - 54685, przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km w obszarze zabudowanym w 2019 r- 1265 , w 2020 r -2762.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE