Reklama

Reklama

Nowe auto dla kutnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu służbowego na potrzeby pracowników Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie miało dziś miejsce przy ul. Podrzecznej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceminister Tomasz Rzymkowski oraz Łódzki Kurator Oświaty, Waldemar Flajszer.

Reklama

 Delegatura Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie została utworzona we wrześniu 2021 r, zaś oficjalne otwarcie odbyło się 11 października. Po ponad roku funkcjonowania, placówka otrzymała nowe auto. 

- Trzeba było uzbierać trochę środków, zatrudnić kierowcę, ale już teraz mamy pełną delegaturę, która ma wszystko, co potrzeba. W chwii obecnej jest to dla nas bardzo ważne, żeby auto funckjonowało prawidłowo dla dobra oświaty i nadzoru pedagogicznego - komentował  Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty. 

W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Rzymowski, pełnomocnik rządu do spraw rozwoju i umiędzynarodowienia edukacji i nauki.

- Ma ono służtyć celom służbowym, tak, aby wizytatory,  pracownicy delegatury mogli docierac do szkół, aby we właściwy sposób sprawować nadzór pedagogiczny. 

Dodał również, że nauczyciele i dyrektorzy szkół cieszą się, że na północy województwa łódzkiego, właśnie w Kutnie, powstała delegatura Kuratorium Oświaty, która jest bliżej szkół, bliżej nauczycieli.

- Nie trzeba już jeździć do Łodzi, czy do Skierniewic. Jest to też niewątpliwie podniesienie prestiżu Miasta Kutna- stwierdził wiceminister.   

Samochód poświęcił ks. Jezry Swędrowski.

W wydarzeniu, poza duszpastrzem oraz Tomaszem Rzymkowskim i Waldemarem Flajszerem, wzięli udział również: Andrzej Krych  - Łódzki Wicekurator Oświaty, Anna Skopińska - Rzecznik Prasowy Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Iwona Kaca – Dyrektor  Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie wraz z pracownikami.

Jeszcze dzisiaj, o godz.13.00 w Urzędzie Miasta Kutno, odbędzie się konferencja dla dyrektorów szkół ponadpodstawowych z powiatu poddębickiego, łęczyckiego, kutnowskiego pod hasłem „Zapobieganie przemocy rówieśniczej”.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy