Reklama

Reklama

Nowe busy, remont budynku i nie tylko. Powiat Kutnowski z kolejnymi dofinansowaniami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Kutnowski

Nowe busy, remont budynku i nie tylko. Powiat Kutnowski z kolejnymi dofinansowaniami - Zdjęcie główne

Powiat Kutnowski otrzymał kolejne dofinansowania | foto Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat Kutnowski otrzyma kolejny finansowy zastrzyk ze środków zewnętrznych. Na co przeznaczone zostaną dofinansowania?

Reklama

Jak informuje starosta kutnowski, dzięki kolejnym dofinansowaniom przeprowadzony zostanie remont łazienek oraz dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej do potrzeb pensjonariuszy, a dla DPS w Pniewie zakupiony zostanie monitor interaktywny z laptopem na terapię zajęciową dla mieszkańców.

- Dodatkowo zakupimy dwa samochody osobowe do przewozu osób niepełnosprawnych typu bus, przy czym jeden przystosowany będzie do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Bardzo nas to cieszy – mówi Daniel Kowalik.

Dofinansowanie z RCPS przeznaczony zostanie na remont kompleksu łazienek w budynku DPS w Woli Chruścińskiej oraz dostosowanie budynku do wymogów z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Koszt inwestycji wyniesie 390 059 złotych.

Środki na zakup monitora interaktywnego z laptopem na terapię zajęciową dla mieszkańców DPS Pniewo pochodzą z darowizny w kwocie 11 300 złotych.

Zakup samochodu osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych typu bus 9 osobowy, z miejscem dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Środki pochodzą z PFRON – 120 000 złotych oraz wkład własny – 100 000 złotych.

Zakup samochodu osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych typu bus 8+1. Środki dofinansowane z PFRON na 100 000 złotych oraz wkład własny 78 300 złotych.

- Dodatkowo do naszej jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie trafią dwa nowe samochody ratowniczo – gaśnicze, średni oraz ciężki. Dziękujemy Funduszowi Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu jest dla mnie najważniejsze – dodaje starosta. 

Kwota na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych to 250 000 złotych.

Info: powiat kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy