Reklama

Reklama

Patrole, "suszarki" i wideorejestratory. Ruszyła duża policyjna akcja na kutnowskich drogach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Patrole, "suszarki" i wideorejestratory. Ruszyła duża policyjna akcja na kutnowskich drogach - Zdjęcie główne

Na terenie województwa, w tym w Kutnie, trwają działania pn „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych” | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na terenie całego województwa łódzkiego, w tym w Kutnie i okolicach prowadzone są dziś całodniowe działania pn „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”. Na drogach spotkać można policjantów wyposażonych w mierniki prędkości, a mundurowi z grupy Speed patrolują w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. Funkcjonariusze egzekwują przede wszystkim naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

Reklama

Zdecydowana reakcja skierowana będzie na wykroczenia kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci oprócz działań zwrócą, także uwagę na inne wykroczenia, które mogą być przyczyną zagrożeń.

Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Nadzorem objęte zostaną szczególnie  przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których dochodziło do potrąceń pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, powinien zmniejszyć prędkość, tak aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego będącego na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

Niestety nadmierna prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w tym wypadków. Nadal wypadki drogowe, których przyczyną jest prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych.

Dane statystyczne za okres trwających wakacji są tragiczne. W 261 wypadkach drogowych na terenie województwa zginęło, aż 21 osób a 320 zostało rannych. Dlatego też kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości i zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań funkcjonariusze będą przypominać jak ważna jest jazda z tzw. „bezpieczną prędkością, czyli taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

   - Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - przestrzega mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Info: KWP Łódź

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy