Reklama

Reklama

Nowe fotoradary i gigantyczny wzrost naruszeń przepisów. Jest ich ponad dwa razy więcej niż rok temu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Nowe fotoradary i gigantyczny wzrost naruszeń przepisów. Jest ich ponad dwa razy więcej niż rok temu! - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W lutym system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował ponad 190 tysięcy naruszeń przepisów, z czego ponad 188 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości. W porównaniu z lutym 2020 r. to wzrost o prawie 100 tysięcy naruszeń.

Reklama

W październiku ubiegłego roku Inspekcja Transportu Drogowego podpisała umowę na zakup i wdrożenie 26 nowych stacjonarnych fotoradarów. A był to dopiero pierwszy etap rozbudowy systemu fotoradarowego. W dalszej kolejności przewidziano wymianę ponad 250 już funkcjonujących urządzeń zostanie wymienionych na nowe. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 

Rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w rozmowie z PAP przekazała dane dotyczące liczby naruszeń zarejestrowanych przez system fotoradarowy CANARD w lutym 2021 r. w porównaniu do 2020 roku. Wynika z nich, że w ubiegłym miesiącu fotoradary zarejestrowały 190,1 tys. naruszeń.

W analogicznym okresie w 2020 roku tych naruszeń urządzenia zarejestrowały 93,6 tys.- podała Niżniak dodając, że jest to wzrost o prawie 100 tys. naruszeń. - W ostatnim czasie pojawiły się nowe urządzenia - m.in. na autostradzie A1, gdzie w kierunku na Kamieńsk tylko w lutym odcinkowy pomiar prędkości zarejestrował ponad 8,1 tys. naruszeń" - tłumaczyła.

Wskazała, że 188,7 tys. naruszeń w lutym 2021 roku dotyczyło przekroczenia prędkości. "Natomiast rok temu takich naruszeń zarejestrowano 91 tys." - wyliczyła.

Poinformowała, że z kolei spadek odnotowano w liczbie przypadków niestosowania się przez kierujących do sygnalizacji świetlnej. W lutym fotoradary zarejestrowały 1,4 tys. przejazdów na czerwonym świetle, gdy rok temu tych naruszeń było 2,6 tys.

Przekazała również, że najwięcej przekroczeń prędkości zarejestrował fotoradar ustawiony przy ul. Spacerowej w Warszawie - 4 tys. naruszeń. Natomiast najwięcej przejazdów na czerwonym świetle zarejestrował fotoradar w Mrokowie (Mazowieckie) - około 300 naruszeń.

Kierowcy przekraczali prędkość średnio o 18 km/h, ale byli też niechlubni rekordziści. Na początku lutego fotoradar na autostradzie A1 w kierunku Tuszyna zarejestrował volkswagena, którego kierowca w obszarze niezabudowanym miał na liczniku 142 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h" - podkreśliła.

Zaapelowała także do kierowców o rozsądek, o przewidywanie skutków swoich decyzji.

Stosujmy się do ograniczeń prędkości, zwolnijmy, dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, szanujmy innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy