Reklama

Reklama

Nowe zielone miejsce na mapie Kutna. Urząd zapowiada, że to nie koniec zmian [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalnie zakończono prace nad nowym skwerem w Kutnie. To nie oznacza jednak, że w tym miejscu w najbliższych miesiącach nie pojawią się kolejne elementy dodające mu wyjątkowego klimatu. O szczegółach informuje Urząd Miasta.

Reklama

Jak zaznaczał, przed rozpoczęciem prac ten teren był zaniedbany - nie znajdowało się tam nic oprócz wykonanego z płyt betonowych chodnika, wzdłuż którego zainstalowano oświetlenie.

Teraz do tej pory niezagospodarowany teren zyskał nowe oblicze, dzięki usunięciu zbędnych krzewów. 

- W nowym kieszonkowym parku zostały już zamontowane ławki, domki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Posadzone są już nowe krzewy i byliny. Dodatkowo w przyszłym tygodniu posadzone zostaną nowe drzewa: brzozy i jarzębiny – informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Ratusz zapowiada, że ten mini park będzie idealnym miejscem do wypoczynku i już niedługo pojawią się tam specjalne miejskie hamaki.

- Tym samym w centrum miasta pojawiło się nowe miejsce do kontaktu z naturą. To jednak nie koniec pomysłów na zieleniec, ponieważ w przyszłym roku stanie tam jeszcze Kutnowski Ogród Doświadczeń – dodaje UM w Kutnie.

Ogród Doświadczeń ma być miejscem do zabawy dla najmłodszych. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

info: UM w Kutnie&własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy