Reklama

Reklama

Nowy psi funkcjonariusz policji w Kutnie. Juma pomoże w wykrywaniu narkotyków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 8 wrz 2021 06:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Juma, czyli sześcioletni owczarek niemiecki, rozpoczyna służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Razem ze swoim przewodnikiem w sierpniu ukończyli kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. "Juma" to specjalistka od wyszukiwania zapachów narkotyków. Jest to trzeci czworonożny funkcjonariusz służący w kutnowskiej komendzie.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: W wyniku pożaru stracili dach nad głową. Teraz otrzymają pomoc od prezydenta [ZDJĘCIA]

- Aby psy mogły pracować w naszych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe - podkreśla podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, muszą mieć do nich odpowiednie podejście. Oprócz stanowczości, muszą po prostu je lubić, natomiast nie mogą się ich bać. Warunkiem sukcesu jest świetnie wyszkolony i zgrany duet przewodnik i pies służbowy.

- ,,Juma ” jest psem przeszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków. Razem ze swoim przewodnikiem mł.asp. Marcinem Bigosińskim kurs ukończyli w sierpniu. Zapewne stworzą zgrany duet, bowiem opiekun "Jumy" jest doświadczonym przewodnikiem - dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji.

Mł. asp. Marcin Bigosiński od 5 lat opiekuje się również " Lubą" - psem patrolowo-tropiącym wraz z którym patroluje ulice miasta Kutna.

CZYTAJ TAKŻE: Rutkowski zawozi syna do szkoły wozem pancernym z Kutna. Wybrali imię dla pojazdu [WIDEO/ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)