Reklama

Nowi terytorialsi wstąpią do kutnowskiego batalionu. Wśród nich jest 15 kobiet

Opublikowano: wt, 29 wrz 2020 12:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend odbył się kolejny nabór do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. 40 ochotników stawiło się w sobotni ranek przed bramą 31 WOG w Zgierzu. Szkolenie zakończy się przysięgą, którą złożą pod koniec listopada w Kutnie.

Szkolenie rozpoczęło się zarówno dla kandydatów, którzy wstępują do wojska po raz pierwszy jak i dla rezerwistów, którzy przeszkolenie i przysięgę wojskową mają już za sobą.

Taka forma służby spotyka się z dużym zainteresowaniem i odbywa się w naszej brygadzie po raz trzeci. Została wprowadzona z myślą o osobach, które z różnych przyczyn nie mogą odbyć przeszkolenia w trybie ciągłym – informuje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na początku tego roku odbyło się takie szkolenie skierowane głównie do uczniów i studentów, ale skorzystał z niego również nauczyciel, który stawił się na nie wraz ze swoimi uczniami.

Od soboty szkolą się kolejni ochotnicy, którzy są w wieku od 19 do około 50 lat.

Nowi kandydaci wstąpią w szeregi 92 batalionu lekkiej piechoty z Kutna. Wśród 40 osób jest 15 kobiet.

Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom przeszkolenia będą odbywać się w soboty i niedziele, począwszy od 26 września. Dla szkolenia podstawowego będzie to łącznie 16 dni, dla wyrównawczego (przeznaczonego dla rezerwistów) – 8. Taka forma zajęć pozwala na jeszcze lepsze pogodzenie służby w wojsku z życiem zawodowym i prywatnym. Dla kandydatów, którzy mundur założyli po raz pierwszy, szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w Kutnie, 29 listopada – tłumaczy Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT.

W 9ŁBOT służą rodziny – kilka małżeństw, rodzice i dzieci a w trwającym obecnie szkoleniu uczestniczą rodzeństwa – dwóch braci i dwie siostry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE