Reklama

Reklama

Nowoczesny sprzęt trafił już do kutnowskiego szpitala. Może ocalić niejedno życie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego dotarły dwa urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej. Ponadto, z Agencji Rezerw Materiałowych, za pośrednictwem wojewody łódzkiego do kutnowskiej placówki trafiły także: pulsoksymetry, worki AMBU, dozowniki do tlenu oraz środki ochrony indywidualnej, wśród których znajdowały się: półmaski filtrujące, maseczki medyczne, czepki ochronne oraz rękawiczki nitrylowe.

Reklama

Tlenoterapia jest jednym z podstawowych sposobów leczenia niewydolności oddechowej związanej ze spadkiem poziomu tlenu we krwi. Tlenoterapia wysokimi przepływami jest trybem nieinwazyjnego wspomagania oddychania, w ramach którego do płuc pacjenta – zazwyczaj przez kaniulę donosową – podawane jest ogrzane i nawilżone powietrze wzbogacone w tlen.

 - Dziękujemy Wojewodzie Łódzkiemu za otrzymane wsparcie. Szczególne znaczenie ma dla szpitala otrzymany sprzęt medyczny, a zwłaszcza urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zdecydowanie wpłyną na proces leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy