Reklama

Reklama

Nowoczesny sprzęt trafił już do kutnowskiego szpitala. Może ocalić niejedno życie

Opublikowano: 13 stycznia 2021 16:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego dotarły dwa urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej. Ponadto, z Agencji Rezerw Materiałowych, za pośrednictwem wojewody łódzkiego do kutnowskiej placówki trafiły także: pulsoksymetry, worki AMBU, dozowniki do tlenu oraz środki ochrony indywidualnej, wśród których znajdowały się: półmaski filtrujące, maseczki medyczne, czepki ochronne oraz rękawiczki nitrylowe.

Reklama

Tlenoterapia jest jednym z podstawowych sposobów leczenia niewydolności oddechowej związanej ze spadkiem poziomu tlenu we krwi. Tlenoterapia wysokimi przepływami jest trybem nieinwazyjnego wspomagania oddychania, w ramach którego do płuc pacjenta – zazwyczaj przez kaniulę donosową – podawane jest ogrzane i nawilżone powietrze wzbogacone w tlen.

 - Dziękujemy Wojewodzie Łódzkiemu za otrzymane wsparcie. Szczególne znaczenie ma dla szpitala otrzymany sprzęt medyczny, a zwłaszcza urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zdecydowanie wpłyną na proces leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  .....

  PiSowskie dziwki i nie tylko bo cały ten rzad jest skorumpowany o podporządkowany , mnóstwo Ludzi zmarło na skutek braku podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz ze strachu który nakręca ten nie udolny rząd , który okrada każdego z nas wprowadzając kolejne podatki , zwykli Ludzie dla nich to dojne bydło które ma siedzieć cicho i płacić im za nic , a oni od koncernów farmacełtycznych dostali taką kase pod stołem żeby testować te niby " szczepionki " bez żadnej odpowiedzialności firm które dostają pozwolenia jak i własne , to jest korupcja jak za każdym razem i działanie na szkode , zdrowie całej ludzkości BANDYCI których nie można nawet porównać z hitlerem !!

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Ppppp

  Mnóstwo ludzi umarło w Kutnie w szpitalu na covid to trochę za późno ten sprzęt.żenada i tragedia

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -5

  lo

  a do kutna po co jak te wsioze ostatnio usmiercili mlodego chlopca

 • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Mój respirator jest lepszy niż Twój

  Teraz? W Łęczycy mieli to w listopadzie ;)

  • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -1

   Jo niski

   Bo w Łęczycy , bez kolejki , jako ambasadorka, była ciotka żony towarzysza Leszka Millera.