Reklama

Reklama

Nowy dopalacz zbiera śmiertelne żniwo. Zabił już 11 osób!

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 10:45
Autor:

Nowy dopalacz zbiera śmiertelne żniwo. Zabił już 11 osób! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnim czasie w kilku krajach europejskich, tym w Polsce, pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA, który jest odpowiedzialny za przy najmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia br.

Reklama

Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu.

Objawami użycia tej substancji mogą być bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączka, zaburzenia postrzegania, pobudzenie, ostra psychoza, a przy ciężkich zatruciach ostra niewydolność nerek i uszkodzenia wielonarządowe. Chociaż działanie syntetycznych kannabinoidów może być podobne do działania marihuany czy haszyszu, to z uwagi na ich zwielokrotnioną siłę oddziaływania i toksyczność, mogą powodować poważniejsze skutki psychiczne, fizyczne i zmiany w zachowaniu. Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie.

Obecnie nie ma swoistego antidotum na zatrucia spowodowane syntetycznymi kannabinoidami, a jedyną formą leczenia jest leczenie objawowe.

W przypadku zauważenia osoby, co do której podejrzewamy spożycie tego narkotyku, należy:

Zadbać o własne bezpieczeństwo.
Wezwać Oddział Ratownictwa Medycznego (tel. 112).
W miarę potrzeby i możliwości przystąpić do pierwszej pomocy przedmedycznej.

Główny Inspektor Sanitarny informuje o niebezpieczeństwie związanym z użyciem nowych narkotyków (zwanych popularnie „dopalaczami”). Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe lub plastyczne mieszanki, jak również liquidy do palenia, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +3 / -3

  .....

  Uwaga na PiS zaczynają wyciągać pinindze od wszystkich bo za mało nakradli maseczki , respiratory i inne zapitolili miliardy Euro i jeszcze im mało pazerne świnie !!

 • rok temu | ocena +0 / -0

  hihi

  e przecierz to corona wirus

 • rok temu | ocena +2 / -2

  stopdop

  przecież wszyscy-oprócz policji- wiedzą, że od tego sa przybytki typu salon gier manualnych itp co to nigdy nie sa czynne tylko na telefon, Nikt głupi nie jest. W samym centrum bo najciemniej pod latarnią ale policja nie chce widzieć, wiadomo

 • rok temu | ocena +8 / -8

  xyz

  I dobrze. Niech naturalna selekcja zadziała.