Reklama

Nowy radiowóz zamiast pieszych patroli

Opublikowano:
Autor:

Nowy radiowóz zamiast pieszych patroli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakup czwartego radiowozu potrzebnego do patrolowania Krośniewic to według policjantów i władz gminy recepta na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście. Mieszkańcy są jednak do tego pomysłu sceptycznie nastawieni.Władze gminy Krośniewice wspólnie z mundurowymi zadecydowały o zakupie kolejnego – czwartego już – radiowozu, którym będzie dysponować 19 policjantów z krośniewickiego komisariatu.Aby jednak nowe auto trafiło do rąk mundurowych, niezbędne jest wsparcie pieniężne od gminy. Władze postanowiły dofinansować zakup samochodu i przeznaczyć na ten cel 15 tysięcy złotych, mając nadzieję, że pozwoli on dokładniej kontrolować sytuację w mieście i okolicach.

– Nowy radiowóz pomoże policjantom w utrzymaniu porządku w Krośniewicach i pobliskich miejscowościach. Pieniądze wydane na ten cel na pewno nie będą zmarnowane – uważa radny Tomasz Walczewski. – Aby dokładniej kontrolować kierowców, przydałby się również radar Iskra, tzw. Suszarka.

Mieszkańcy mają jednak na ten temat nieco inne zdanie. Chociaż zauważyli, że liczba wypadków czy bójek uległa ostatnio zwiększeniu, to uważają, że zakup nowego radiowozu nie rozwiąże tego problemu.

– Policjanci w Krośniewicach mają już do dyspozycji kilka radio-wozów, którymi robią objazd po mieście i okolicznych miejscowościach. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby więc zwiększenie pieszych patroli policjantów, chociażby po to, żeby mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami. Dzięki temu mogliby bardziej zapoznać się z problemami mieszkańców, a także dostrzec drobne przestępstwa, które trudno zaważyć z jadącegauta – twierdzi pan Teodor, mieszkaniec Krośniewic. – Zaoszczędzone pieniądze można byłoby przeznaczyć na inny cel. Władze Krośniewic obstają przy swoim.

– Kwota dofinansowania do nowego pojazdu dla policjantów została pozdzielona między trzy gminy według liczby ludności. Gmina Krośniewice już kilka razy dokładała się do tego typu przedsięwzięć, nie inaczej mogło być tym razem. Mamy na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców – powiedziała nam burmistrz gminy Krośniewice Julianna Herman.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE