Reklama

Reklama

Nowy rozkład pociągów krzywdzący dla mieszkańców Kutna. Poseł interweniuje u ministra

Opublikowano: śr, 1 gru 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Nowy rozkład pociągów krzywdzący dla mieszkańców Kutna. Poseł interweniuje u ministra - Zdjęcie główne

Poseł Joński interweniuje u ministra infrastrukture ws. połączeń pociągów na trasie Kutno-Włocławek | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lada dzień w życie wchodzi nowy rozkład jazdy na trasie Kutno-Włocławek-Kutno. Wygląda na to, że będzie on niekorzystny dla mieszkańców Kutna, którzy pracują lub uczą się we Włocławku - chodzi o brak możliwości dojazdu przed godz. 8 rano i powrotu po godz. 16. Uwagę zwraca na to poseł Dariusz Joński, który interpeluje w tej sprawie do ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyk.

Reklama

Poniżej publikujemy pełną treść interpelacji:

Szanowny Panie Ministrze,

W dniu 11 grudnia 2021 zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Zmodyfikowany rozkład zawiera wiele niekorzystnych zmian dla mieszkańców Kutna. Zostanie zlikwidowana możliwość dojazdu do Włocławka przed godziną 8 i powrotu po godzinie 16. Zmiana rozkładu jazdy znacznie utrudni dojazdy do szkół i pracy mieszkańcom Kutna dojeżdżającym do Włocławka. Proszę zwrócić uwagę, że w czasie obowiązującego rozkłady jazdy pociągów Kutno-Włocławek są ograniczone. W związku z powyższym zwracam się do Pana Ministra z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zmiany nowego rozkładu jazdy - uwzględniając umożliwienie mieszkańcom Kutna dojazd do Włocławka w godzinach porannych i popołudniowych. Proszę wziąć pod uwagę zarówno pracowników, jak i osoby uczące.

 Proszę również Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytania:

 1. Czy zostaną podjęte działania przez Pana resort w celu zmiany proponowanego rozkładu jazdy pociągów i czy rozkład ten ulegnie zmianie ?

 2. Czy PKP zapewni transport zastępczy w przypadku wprowadzenia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów?

Mam nadzieję, że zostaną podjęte wszelkie możliwe działania ze strony Pana Ministra, aby rozwiązać pozytywnie problem wielu mieszkańców Kutna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy