Reklama

Reklama

O przedsiębiorczości w ”Szóstce”

Opublikowano: czw, 6 gru 2018 11:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie już drugi rok realizowany jest Ogólnopolski. Projekt pod nazwą „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” w tym roku realizują klasy trzecie.

Reklama

Działania podejmowane w ramach tego projektu mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności i uczą się samodzielności w podejmowaniu decyzji finansowych. Podczas zajęć „podróżując po poszczególnych planetach” uczniowie poznają i utrwalają pojęcia związane z finansami, nabywają umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi funduszami i dowiadują się o sposobach bezpiecznego przechowywania pieniędzy. Podczas każdej „podróży” wspólnie omawiane i akcentowane jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Projekt ten to ciekawa forma uczenia się poprzez zabawę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

    ludzik

    W Szkole Nr-6 lepiej by było żeby nauczyciele i Rada Pedagogiczna zajęly się nauczaniem szacunku Ucznia do Ucznia, bo to co tam się dzieje to przekracza wszelkie normy przyzwoitości i wychowania.