Reklama

Reklama

Od dzisiaj nowe obostrzenia. Na co uważać i co się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Od dzisiaj nowe obostrzenia. Na co uważać i co się zmieni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z pandemią borykamy się już wiele miesięcy. Od dzisiaj wchodzą w życie kolejne obostrzenia, mające na celu skuteczną walkę z COVID-19.

Reklama

Kilka dni temu opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ograniczenia będą obowiązywały do 17 stycznia 2021 r., a więc trzy tygodnie. W tym czasie zaplanowano także ferie zimowe w całej Polsce.

Co się zmieni? Wprowadzono całkowity zakaz działania hoteli i ośrodków wypoczynkowych, nie można się tam zatrzymać nawet w podróży służbowej. Wyjątek to np. medycy. Ale będą działały hotele robotnicze, dla pracowników sezonowych, czy kierowców pracujących w transporcie.

Poownie zamknięte zostaną galerie handlowe - działać tam będą tylko apteki, sklepy spożywcze, drogerie, księgarnie, sklepy budowlane, meblowe.

Nie ma mowy o dyskotekach, tańcach i klubach nocnych, wyjątkiem są zajęcia i treningi sportowych klubów tanecznych. Nieczynne będą baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, solaria, sauny, gabinety masażu. 

Nie pojeździmny na stokach narciarskich, zamknięte będą kasyna (ale działąć będą te internetowe).

Rząd wycofał się pomysłu, dotyczącego nocy sylwestrowej. Pierwotnie zakładano, że 31 grudnia od godz. 19 do 1 stycznia do godz. 6 obowiązywać będzie tzw. godzina policyjna. 

Co ważne, osoby wracające do Polski między 28 grudnia a 17 stycznia spoza UE, będą musiały odbyć obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Chyba, że będą miały zaświadczenie o wykonaniu szczepienia na COVID-19.

Przypomnijmy, że w transporcie zbiorowym zajętych może być połowa miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących wolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy