Reklama

Od sukiennic do bruku

Opublikowano:
Autor:

Od sukiennic do bruku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poseł Grzegorz Schreiber zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Festiwalu Historycznym „Tradycja i Pamięć”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Polska w średniowieczu. Od kramów i błota do sukiennic i bruku”. Uczestnicy mają do wyboru prawie 30 tematów, m. in. „Warunki życia w ówczesnych miastach”, „Zamkowe legendy i fakty”, „Cechy architektury zamków i strażnic polskich”, „Wielkie i małe zapomniane bitwy”, „Turnieje rycerskie - geneza i przyczyny ich popularności. Kultywowanie tradycji turniejów rycerskich w czasach nowożytnych”.

Uczniowie będą rywalizować podzieleni na dwie grupy: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zadaniem gimnazjalistów będzie przygotowanie prezentacji multimedialnych, natomiast uczniów liceów i techników - prac literackich lub audio-video. Prace należy dostarczyć do 28 lutego br. bezpośrednio lub pocztą na adres: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera, 99-300 Kutno, Plac Wolności 14. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody.

Organizatorem jest Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a współorganizatorami: Gimnazjum nr 3 w Pabianicach i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Kosma Złotowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej http://festiwalhistoryczny.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE