Reklama

Reklama

Od sześciu lat łączy ich wspólna pasja. Kilkadziesiąt osób świętowało! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od sześciu lat łączy ich wspólna pasja. Kilkadziesiąt osób świętowało! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
81
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Właśnie minęło sześć lat od momentu w którym kutnowscy biegacze pierwszy raz spotkali się w parku Wiosny Ludów, by wspólnie pokonać pięciokilometrową trasę. Z tej okazji wczorajszy parkrun był wyjątkowy.

Reklama

Sześć lat parkrun Kutno

Wczoraj odbyła się 255 edycja parkrun Kutno. Był to wyjątkowy dzień dla tych, którzy w sobotnie poranki spotykają się, by wspólnie biegać, spacerować, lub chodzić z kijkami do nordic walking.

Parkrun Kutno świętował swoje szóste urodziny. Z tego powodu oprócz tradycyjnej aktywności fizycznej przewidziano także nieco więcej.

- Był tort, szampan, owoce, słodycze, 52 biegaczy/chodziarzy, kilkunastu wolontariuszy zaangażowanych w bieg oraz niezmiennie cudowna atmosfera. Miło było powitać gości z parkrun Łódź oraz parkrun Zalew Żyrardowski, Żyrardów - dziękujemy, że byliście z nami. Trzeba wspomnieć o 12 debiutantach i aż 4 nowych życiówkach. Szkoda, że nie udało się pobić rekordu frekwencji - brakło nam 8 osób – podsumowuje parkrun Kutno.

Komplet wczorajszych wyników znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Przypomnijmy, że parkrun w Kutnie odbywa się w każdą sobotę zawsze o godzinie 9:00. To ciekawa inicjatywa zarówno dla tych bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tym sportem.

Na parkrun zawsze panuje świetna atmosfera, a biegacze z dłuższym stażem chętnie udzielą porad i wesprą swoich mniej doświadczonych kolegów i koleżanki.

Co ważne pięciokilometrowej trasy nie musisz pokonywać biegiem. Tempo tak naprawdę wcale nie ma znaczenia. Nikt nie jest ostatni, bo na końcu zawsze jest wolontariusz zamykający stawkę. W parkrun chodzi o zwyczajne „rozruszanie się”, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z porannych sobotnich spacerów potem przejść do porannych sobotnich wybiegań.

Mile widziane są też osoby uprawiające nordic walking. Udział w parkrun jest bezpłatny. Więcej szczegółów na ich facebooku.

Poniżej zdjęcia z tego, co działo się wczoraj w parku Wiosny Ludów. Dziękujemy parkrun Kutno za zgodę na ich wykorzystanie.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy