Reklama

Reklama

Oddać cześć i ocalić od zapomnienia, czyli o Żołnierzach Wyklętych w Kasprowiczu

Opublikowano: sob, 7 mar 2015 15:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lekcje historyczne w klasach, filmy, przybliżające postacie bohaterów walczących o wolną Polskę, prezentowane na szkolnym holu i tematyczna muzyka nadawana przez szkolny radiowęzeł – tak wyglądał Tydzień Żołnierzy Wyklętych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Powstała również gazetka, a okolicznościowa ulotka, rozdawana była mieszkańcom Kutna.– Lekcje historyczne z wykorzystaniem filmu i muzyki oraz sugestywna narracja prowadzącego robiły mocne wrażenie na słuchaczach – ocenia Dorota Dobiecka-Stańska, wicedyrektor szkoły, nauczyciel historii– Cel jest prosty – przywrócić pamięć i oddać cześć Żołnierzom Wyklętym, którzy walczyli o wolność Polski, choć nie było szans na zwycięstwo. Woleli umrzeć stojąc, niż klęcząc – mówi Jakub Chodorowski, pomysłodawca i koordynator projektu, uczeń klasy pierwszej liceum.

Reklama

Chcąc podzielić się swoją wiedzą i pasją z rówieśnikami, Jakub Chodorowski przeprowadził też świetną lekcję historii o Niezłomnych w swoim Gimnazjum w Strzelcach.

– Warto posłuchać jak siedemnastolatek potrafi mówić o tak odległej dla niego historii i historii tak mało jeszcze znanej – podkreśla Piotr Staniszewski, opiekun projektu

W konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pierwsze miejsce zajęła Kinga Wyrzykowska, drugie Karolina Jóźwiak, a trzecie Aleksandra Rojkowska. Organizatorzy Tygodnia gratulują laureatom konkursu, a wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)