Reklama

Odpowiednio zbilansowane – estetycznie podane. Dieta dla naszych pociech

Opublikowano:
Autor:

Odpowiednio zbilansowane – estetycznie podane. Dieta dla naszych pociech - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dieta, jaką serwujemy swoim dzieciom ma ogromny wpływ na ich rozwój psychiczny i fizyczny, a także na ich zachowanie, ponieważ zbyt długie przerwy w jedzeniu znacznie wpływają na koncentrację. Bez tego utrudnione jest uczestniczenie w lekcji, co z kolei obniża wyniki w nauce.Otyłość u dzieci także nie sprzyja zdrowiu i bywa, że utrudnia kontakty w grupie rówieśniczej. Nie tak łatwo jest też „odchudzić” dziecko, powinniśmy więc raczej starać się namówić je do zdrowych i wartościowych odżywczo przekąsek, jak owoce, jogurty czy pełnoziarniste pieczywo zamiast ciastek, batoników i chipsów.//

Opracowując dietę dla dziecka, popełniamy czasem błędy. Należą do nich między innymi: zmuszanie malucha do jedzenia, monotonia codziennej diety, brak dbałości o estetykę posiłku czy zbyt długie przerwy między posiłkami. Dziecko powinno jeść pięć dobrze zbilansowanych i ładnie podanych posiłków w ciągu dnia. Zbyt długa przerwa w jedzeniu doprowadzi do spadku glukozy we krwi, a co za tym idzie – do pogorszenia koncentracji, braku skupienia i rozkojarzenia. Dieta dziecka często bywa niestety uboga w warzywa i owoce, a warto sięgnąć właśnie po nie, zamiast pozwolić, by dziecko zapychało żołądek drożdżówkami, słodkimi bułeczkami czy batonikami. Lepiej, aby wybierało przekąski w postaci świeżych lub suszonych owoców, czy soki i wodę mineralną zamiast gazowanych napojów.

Są pokarmy, które powinny pojawiać się codziennie w diecie naszego dziecka. To przede wszystkim: białko, obecne w mięsie, rybach, jajkach, mleku i jego przetworach, czyli serach, jogurtach, kefirach itd. Jeżeli u dziecka nie stwierdzono alergii pokarmowej na przetwory mleczne, powinny one wejść do jego codziennego jadłospisu. Tłuszcz również jest ważnym składnikiem pokarmowym, jeśli jednak decydujemy się na podanie smażonej potrawy, lepiej, aby była ona przygotowana na oleju, lub oliwie z oliwek. Warto raczej postawić na dania gotowane czy duszone, które są bardziej lekkostrawne i po prostu zdrowsze. Bardzo ważne są węglowodany, ale lepiej, by pochodziły one z owoców, warzyw czy pełnoziarnistego pieczywa niż np. z ciastek.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o estetykę podawanych posiłków. Nikt nie lubi monotonii na stole, a dzieci nie lubią jej w szczególności, należy więc postarać się o to, by potrawy były ładnie i kolorowo podane, a przy stole panowała miła atmosfera bez zmuszania dziecka na siłę do jedzenia.

Obecnie, gdy większość z nas pracuje, nie zawsze jest czas na odpowiednie przygotowanie posiłków. To także nie jest już problemem. Jeśli sami nie mamy na to czasu, możemy skorzystać z usług firmy cateringowej kielkinawidelki.pl, gdzie, decydując się na usługi, otrzymamy wysokiej jakości produkt – w tym przypadku doskonale zbilansowane i ładnie podane posiłki, które możemy bezpiecznie serwować naszym dzieciom. To duża wygoda dla zabieganych rodziców, jeśli ktoś profesjonalnie, w porozumieniu z dietetykiem, zajmie się zdrowym żywieniem naszego dziecka. Podawanie posiłków w ich ciekawych wariantach przyczynić się może do wyrobienia dobrych nawyków żywieniowych na przyszłość, co zaowocuje lepszym zdrowiem i samopoczuciem, a co za tym idzie – dobrym funkcjonowaniem, które z kolei przełoży się na polepszenie wyników w nauce oraz wyższy poziom energii w wolnym czasie. Zdrowe i smaczne jedzenie z pewnością stanie się dla dziecka miłym urozmaiceniem, warto więc skusić się na ofertę http://kielkinawidelki.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE