Reklama

Reklama

Odyseja Historyczna w Kutnie. MZK uruchomi darmowe autobusy dla mieszkańców! [ROZKŁAD JAZDY]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za tydzień W Kutnie staruje X edycja Odysei Historycznej. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji uruchomi bezpłatne kursy autobusowe dla mieszkańców. Sprawdź rozkłady jazdy.

Reklama

Tegoroczna odsłona Odysei Historycznej odbędzie się w dniach 22 - 24 lipca na Sklęczkach, na terenie strzelnicy przy jednostce 92 Batalionu Lekkiej Piechoty. Impreza będzie połączona z dniami otwartymi koszar. 

Poza efektownymi rekonstrukcjami wydarzeń historycznych, na przybyłych czeka także moc muzycznych atrakcji. W piątek jako pierwszy wystąpi zespół Farben Lehre. Po nich „nowość”, czyli Czarny Bez. Grają industrialny folk metal z polskimi tekstami przenoszącymi nas w słowiańskie klimaty. Sobotę rozpoczniemy kutnowskim zespołem POGO-Da, a kończymy występem samego króla rock & rolla – Elvisa z zespołem The King’s Friends.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, Miejski Zakład Komunikacji uruchamia darmowa linię autobusów dla mieszkańców wybierających się na Odyseję Historyczną. Pełny rozkład jazdy znajdziecie na plakacie w galerii zdjęć

Odyseja Historyczna, program wydarzeń:

Piątek 22.07.2022 zbiornik wodny przy Kutnowskim Domu Kultury

Rejsy łodzią wikińską po zbiorniku wodnym od godziny 12:00 do 18:00

Piątek 22.07.2022 teren starej strzelnicy wojskowej na Sklęczkach

Dzieci do lat 14- wstęp wolny. Bilet - 10 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Kasa czynna do godziny 22.00. Teren zlotu otwarty dla zwiedzających do zakończenia koncertu.

16:00 Otwarcie terenu dla zwiedzających

18:00 Oficjalne otwarcie X Zlotu GRH Odyseja Historyczna.

20:30 Koncerty zespołów Farben Lehre i Czarny Bez

Sobota 23.07.2022, teren starej strzelnicy wojskowej na Sklęczkach

Dzieci do lat 14- wstęp wolny. Bilet - 10 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Kasa czynna do godziny 22.00. Teren zlotu otwarty dla zwiedzających do zakończenia koncertu.

10:00 Otwarcie terenu dla zwiedzających

10:00 – 18:00 Średniowieczne pokazy rzemiosła, kuchnia średniowieczna, gry i zabawy przy dioramach. Turniej łuczniczy. Stoisko z ptakami drapieżnymi. Strzelnica ASG.

11:00  Pokaz dynamiczny pojazdów zabytkowych

12:00  Pokaz sportowej szermierki na bagnety karabinem szermierczych + pokaz klasyczny floret, szpada i szabla sportowa, ćwiczona w konwencji lat XX i XXX-stych ubiegłego wieku

13:00  Turniej rycerzy konnych na lekko – rywalizacja w konkursach sprawnościowych z mieczem, kopią i rohatyną

14:00  Rzeczpospolita Obojga narodów – prezentacja Piechoty Polskiej z XVII wieku. Pokaz artyleryjski.

15:00  Pokaz Austrowęgierskich oddziałów szturmowych

15:30  Prezentacja uzbrojenia legionisty rzymskiego, pokaz wyszkolenia oraz musztra w języku łacińskim.

16:00  Inscenizacja Historyczna – Wrzesień 1939

17:00 Pokaz sokolniczy z udziałem ptaków drapieżnych

17:30 Pokaz działoczynu Boforsa, tankietki TKS oraz czołgu Renault FT17

18:00 Turniej kruszenia kopii

19:00 Turniej bojowy wojów – walki indywidualne i walki o mosty. Walki rycerskie XV-XVI wiek

20:00 Inscenizacja Historyczna – Studzianki 1944

20:30 Oficjalne zakończenie X Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna. Rozdanie nagród dla najlepszych grup.

21:00 ODYSEJA KOSMICZNA 

21:00 Koncerty zespołów: POGO-DA i  ELVIS Tribute By The Kings Friends

Niedziela 24.07.2022, teren starej strzelnicy wojskowej na Sklęczkach

Wstęp wolny. Teren zlotu otwarty dla zwiedzających do zakończenia imprezy.

DNI OTWARTYCH KOSZAR

10:00 Otwarcie terenu dla zwiedzających.

10:00 Prezentacja sprzętu i wyposażenia żołnierzy 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie

11:00 Msza święta - polowa

12:00 Prezentacja wybranych elementów szkolenia żołnierzy 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie

14:00 Zakończenie X Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna oraz Dni Otwartych Koszar

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy