Reklama

Ogłoszono żałobę narodową. „Flagi do połowy masztu i uszanowanie tego czasu”

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszono żałobę narodową. „Flagi do połowy masztu i uszanowanie tego czasu” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z pogrzebem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podjęto decyzję o wprowadzeniu żałoby narodowej na terenie całej Polski. Rozpocznie się w piątek 18 stycznia o godz. 17, zaś zakończy w sobotę o godz. 19.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Województwa Łódzkiego, prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej w całym kraju. Wojewoda Łódzki zwraca się do wszystkich organów administracji o podjęcie działań mających na celu uszanowanie czasu żałoby.

- W czasie trwania żałoby narodowej flagę narodową opuszcza się do połowy masztu, w szczególności na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe albo miejsce obrad naczelnych władz Państwa, innych organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych. Jednocześnie chciałbym poinformować, że na znak żałoby przyjęta jest zasada przewiązania flag na drzewcach, powyżej skraju górnego płata, kirem - czarną wstęgą, której oba końca nie powinny być dłuższe od połowy długości flagi. Flag umieszczonych na masztach nie przewiązuję się kirem - zwraca się pisemnie wojewoda Zbigniew Rau.

Zapytaliśmy instytucje kultury w Kutnie o to, czy w związku z żałobą narodową imprezy zaplanowane na piątek i sobotę w naszym mieście zostaną odwołane lub przełożone. O odpowiedzi poinformujemy jak tylko ją otrzymamy.

- Informujemy, że mimo żałoby narodowej po śmierci Pawła Adamowicza, Festiwal na Faktach organizowany przez Kutnowski Dom Kultury, odbędzie się zgodnie z planem. Wydarzenie nie ma charakteru typowo rozrywkowego - powiadomił nas KDK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE