Reklama

Ogródki wracają na pl. Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

Ogródki wracają na pl. Piłsudskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie ogródków piwnych na pl. Piłsudskiego w Kutnie. Swoje funkcjonowanie rozpoczną wraz ze startem długiego weekendu majowego, a Urząd Miasta w Kutnie już ogłosił, że przedsiębiorcy zainteresowani dzierżawą mogą składać swoje oferty. Wytypowanych zostało pięć miejsc.

Przedsiębiorcy zainteresowani dzierżawą muszą złożyć wnioski w tej sprawie. Każdy z nich musi zawierać wizualizację ogródka gastronomicznego, złożoną z części opisowej, fotograficznej i graficznej oraz kserokopię zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej. Wnioski należy złożyć do 5 kwietnia w kancelarii UM w Kutnie.

Osoby spełniające ww. kryterium mogą składać wnioski o dzierżawę tylko jednego z wyznaczonych miejsc - usytuowanego najbliżej lokalu, w którym prowadzona jest przez nie działalność. W sytuacji, gdy wszystkie wyznaczone miejsca nie zostaną rozdysponowane, pozostałe osoby zainteresowane dzierżawą będą mogły składać wnioski o dzierżawę w terminie podanym do publicznej wiadomości w dniu 9 kwietnia br.

O dzierżawę nie mogą się ubiegać osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec miasta.

Czynsz za dzierżawę wynosi 5 zł/m2 miesięcznie plus 23 proc. VAT.

Osoby zainteresowane otwarciem ogródka muszą sprostać szeregom wymagań. Wśród nich znajdują się m.in. zapis o tym, że ogródek musi składać się z gotowych elementów, umożliwiających szybki montaż, podłogi powinny być wykonane z desek lub wykładziny podłogowej, ogrodzenie powinno być drewniane lub metalowe i mierzyć maks. 90 cm. Wyposażenie ogródka również musi być wykonane z drewna bądź metalu. Dopuszcza się także zadaszenie ogródka, jednak jeśli nie jest to obiekt zamknięty, jedyną formą zadaszenia mogą być składane parasole. Co ciekawe, w tym roku parasole będą mogły być jedynie w kolorze beżowym.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno, pokój 210A telefon 24 - 253-12-49.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE