Reklama

Reklama

Ogromna sieć marketów zniknie z Polski? Ten sklep jest również w Kutnie

Opublikowano: 25 czerwca 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Ogromna sieć marketów zniknie z Polski? Ten sklep jest również w Kutnie - Zdjęcie główne

Ogromna sieć marketów zniknie z Polski? Ten sklep jest również w Kutnie | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna znana sieć marketów rozważa możliwość wycofania się z Polski. Chodzi o dobrze znany kutnianom Carrefour. Ponoć rozpoczęły się już poszukiwania nowych nabywców.

Reklama

Dlaczego sieć Carrefour rozważa wycofanie się z Polski?

Jak informuje "Challenges", Grupa Carrefour od kilku miesięcy prowadzi proces poszukiwania kupca na aktywa w Polsce i na Tajwanie. W rozmowie z agencją Reuters przedstawiciel prasowy grupy zaprzecza jednak, że podjęto już "jakąkolwiek decyzję o sprzedaży aktywów".

Decyzja o możliwym wycofaniu tych marketów z naszego kraju najprawdopodobniej wynika z faktu, że w polskim Carrefourze od dawna nie dzieje się najlepiej – Francuzi zamykają najmniej rentowne sklepy, a także przeprowadzają grupowe zwolnienia. 

Likwidacja światowego giganta przyniesie duże zmiany 

- Carrefour ma w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw – informuje portal Wirtualne Media.

Sprzedanie tak dużej ilości punktów tej grupy będzie oznaczało potężną zmianę sił na polskim rynku detalicznym. 

Czy znajdzie się chętny na kupno polskich sklepów Carrefour? Tego nie wiemy, ale jeśli tak, to będzie to prawdopodobnie jeden z lokalnych konkurentów. Taka sytuacja miała miejsce z Tesco, której sklepy zostały w większości przejęte przez sieć Netto. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wozy strażackie, policyjne motocykle i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – odbyła się akcja „Bezpieczne wakacje”

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)