Reklama

Reklama

Wozy strażackie, policyjne motocykle i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – odbyła się akcja „Bezpieczne wakacje” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończenie roku szkolnego już dzisiaj – uczniowie wreszcie rozpoczną upragnione wakacje. Z tej okazji Starostwo Powiatowe i Nadleśnictwo Kutno zorganizowało akcję „Bezpieczne wakacje”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 miały okazję zapoznać się z ważnymi zasadami bezpieczeństwa i miło spędzić czas w gronie rówieśników.

Reklama

W ramach akcji Starostwo Powiatowe wraz z Nadleśnictwem Kutno zorganizowało wiele atrakcji dla dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Powiat Kutnowski reprezentowali członkowie Zarządu Powiatu Tomasz Walczewski i Marek Kubasiński.

Podczas imprezy Referat Promocji i Informacji przyszykował loterię z nagrodami oraz konkursy dla najmłodszych. Pracownicy z Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska przeprowadzili quiz na temat czystego powietrza i wody oraz poradzili, jak dbać o naszą gospodarkę naturalną. 

Nie zabrakło też dawki niezbędnych informacji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, strażnicy leśni opowiedzieli o podstawowych zasadach zachowywania się w lesie, a strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zapewnili rozrywkę w postaci kurtyny wodnej i przedstawili zainteresowanym charakterystykę swojej pracy.

Uczestnicy wydarzenia mogli zasiąść w wozie strażackim i dokładnie obejrzeć wszystkie sprzęty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również motocykle, na których przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Nie zabrakło też popcornu, waty cukrowej, kiełbasy z grilla oraz ogniska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy