Reklama

Reklama

OIOM w kutnowskim szpitalu doczeka się remontu. Pozyskano blisko 7,5 mln zł dofinansowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

OIOM w kutnowskim szpitalu doczeka się remontu. Pozyskano blisko 7,5 mln zł dofinansowania  - Zdjęcie główne

OIOM w kutnowskim szpitalu doczeka się remontu | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy otrzymał duże dofinansowanie na remont i zakup sprzętu dla oddziału intensywnej opieki medycznej – informuje Radio Łódź. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reklama

Dofinansowanie pozwoli na zakup profesjonalnego sprzętu, kompleksowy remont oddziału oraz poprawę warunków pracy dla personelu. Jak mówił w rozmowie z Radiem Łódź prezes kutnowskiego szpitala Artur Gur, OIOM w tej placówce nie był remontowany od 40 lat. 

- W remont i rozbudowę będzie wchodzić część budowlana, tzn. część łóżek intensywnej terapii, cztery łóżka wybudzeniowe i jedna izolatka; oraz cała infrastruktura, tzn. oddzielenie korytarzy dla pacjentów i lekarzy, zaplecze sanitarne, epidemiologiczne; nowa elektryka, klimatyzacja, hydraulika, praktycznie budowanie całego OIOMu od nowa – podkreślił Artur Gur.

Cała inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać nawet dwa lata. Na czas remontu pacjenci będą leczeni w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach przy SORZe. Obecnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE