Reklama

ONR nielegalnie wykorzystał herb miasta

Opublikowano:
Autor:

ONR nielegalnie wykorzystał herb miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta Kutno reaguje na wiadomość zamieszczoną przez Obóz Narodowo Radykalnego oddział Kutno dotyczącą organizacji manifestacji przeciw imigrantom. W wydarzeniu zamieszczonym przez ONR znajdował się plakat, w którym ukazał się herb Kutna bez zgody Rady Miasta Kutno.- W związku z publikacją plakatu Obozu Narodowo Radykalnego Oddział Kutno dotyczącego organizacji manifestacji przeciw imigrantom informujemy, że ugrupowanie to w niniejszym plakacie wykorzystało herb miasta bez zgody Rady Miasta Kutno - mówi Joanna Brylska z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Pismo w tej sprawie wiceprezydent Zbigniew Wdowiak wysłał również do rzecznika ONR w Łodzi.

- Herb miasta jest szczególnym znakiem wspólnoty samorządowej, a jego użycie wymaga zgody właściwego organu. Zgodnie z zapisem art. 18 ust. 2, pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, podejmowanie uchwał w sprawie herbu miasta leży w wyłącznych kompetencjach Rady Miasta Kutno. Ponieważ Rada Miasta Kutno nie zajmowała stanowiska wobec użycia herbu Miasta Kutno przez Obóz Narodowo-Radykalny, proszę o niewykorzystywanie go na Państwa materiałach promocyjnych, informacyjnych itp. - pisze Z. Wdowiak.

Przypomnijmy, że manifestacja odbędzie się 11 października o godzinie 15. Zbiórka będzie miała miejsce pod kościołem św. Wawrzyńca, skąd uczestnicy ruszą ulicą Królewską pod Ratusz. Tam przewidywane są przemówienia zaproszonych gości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE