Reklama

Orlen wspiera naszych strażaków. „Wyróżniamy tych, którzy dbają o bezpieczeństwo”

Opublikowano:
Autor:

Orlen wspiera naszych strażaków. „Wyróżniamy tych, którzy dbają o bezpieczeństwo” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 360 jednostek straży pożarnych, a wśród nich jedna z powiatu kutnowskiego. PKN Orlen od wielu lat wspiera finansowo PSP i OSP w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”. W tym roku to kwota blisko 4 mln zł. Ponad 2 miliony złotych zostały rozdysponowane wśród jednostek z całej Polski.

Z powiatu kutnowskiego wsparcie trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzyżanowa. W uroczystej Gali wręczenia symbolicznych czeków wzięli udział Pan Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek. Dodatkowo od 1 stycznia 2019 r. ruszy nowy program lojalnościowy dedykowany jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa, otrzyma codzienne wsparcie w postaci rabatów na paliwo na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce.

- Budujecie formację pełną odwagi, patriotyzmu, ale też taką, która wychowuje, a to ogromna praca. Dziękuję wszystkim druhom i druhnom w całej Polsce, ogromnym patriotom, którzy działają na rzecz lokalnej ojczyzny. Chylę czoła przed Waszym wielkim bohaterstwem i dziękuję wam za waszą pracę – mówił Mateusz Morawiecki.

Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek. To właśnie ta grupa otrzyma karty lojalnościowe, które będą aktywne od 1 stycznia 2019 r. W ramach nowego programu lojalnościowego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają zniżkę 8 groszy na każdy litr paliwa.

- Zależało nam, aby szczególnie wyróżnić grupę zawodową, która na co dzień dba o nasze bezpieczeństwo. Jednocześnie nie zapominamy o aspektach biznesowych tego przedsięwzięcia – dotarciu z naszą ofertą do ponad 100-tysięcznej grupy potencjalnych nowych klientów – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych wsparcia, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Zapytaliśmy biuro prasowe PKN Orlen o kwotę, jaka trafiła do OSP Krzyżanów. Odpowiedziano nam, że Orlen nie podaje kwot w rozbiciu na poszczególne jednostki straży pożarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE