Reklama

Ortograficzne potyczki w Gimnazjum nr 2

Opublikowano:
Autor:

Ortograficzne potyczki w Gimnazjum nr 2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ortograficzne potyczki w Gimnazjum nr 2Wczorajsze zmagania uczniów to już XII edycja Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”, zainicjowanego 2003 roku. Przedsięwzięcie corocznie obejmuje honorowym patronatem pezydent Zbigniew Burzyński.W tym roku kolejny raz konkurs jest realizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Przedsięwzięcie wzbudza zainteresowanie młodzieży, która chętnie przystępuje do rywalizacji o „złote pióro”. Głównym celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną języka polskiego oraz wyłonienie indywidualności ortograficznych wśród kutnowskich gimnazjalistów.

W tym roku organizatorkami konkursu były polonistki z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie: Teresa Romanowska i Ewa Kudelska. W finale miejskim rywalizowali laureaci szkolnego konkursu, który odbył się 20 lutego 2015 roku.

Do wczorajszego konkursu zgłosiło swój akces 26 uczniów z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3.

Zwyciężyła, zdobywając złote pióro, Natalia Kusiak z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. II miejsce zajęła Julia Kowalska z Gimnazjum nr 2 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody uczennicom z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie – Zuzannie Staniszewskiej i Oliwii Jancerowicz. Laureaci II i III miejsca otrzymali kupony prezentowe do empiku. Uczestnikom życzymy sukcesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE