Orzeł zadziobał "Miejskich"

Orzeł zadziobał "Miejskich" - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze MKS Kutno przegrali na wyjeździe z beniaminkiem III ligi łódzko–mazowieckiej Orłem Wierzbica 0–2 (0–1). Dla podopiecznych Kamila Sochy to druga porażka z rzędu.Gospodarze na prowadzenie wyszli w 22. minucie. Największym sprytem w zamieszaniu w szesnastce „Miejskich” wykazał się Czarnecki i ku radości kibiców wpakował piłkę do siatki.

W 44. minucie Rafał Kubiak sfaulował jednego z rywali w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. Kapitan MKS długo nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i za dyskusję otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Jamróz, ale świetną interwencją popisał się Kuba Skrzypiec. Do przerwy 1–0 dla gospodarzy.

Po przerwie kutnianie atakowali i za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania, ale widoczny był brak jednego zawodnika. Problemów ze zdobyciem gola nie mieli za to wierzbiczanie, którzy w 78. minucie wykorzystali rzut karny i postawili kropkę nad „i”.

Dla kutnian to druga porażka z rzędu oznaczająca spadek na… czwarte miejsce w tabeli od końca.

Orzeł Wierzbica 2–0 MKS Kutno
1–0 22’ Czarnecki
2–0 78’ Stąpór (karny)

Żółte kartki: Jamróz – Kubiak;
Czerwona kartka: Kubiak (MKS);

Orzeł Wierzbica: Domański – Sikorski, Pastuszka, Trela, Szymoniak, Drej, Stąpór, Czarnecki, Czpak, Dziubek, Jamróz;

MKS Kutno: Skrzypiec – Przemysław Michalski, Maciej Kowalczyk, Grzybowski, Borowiec, Lipiński, Kubiak, Rosiak, Jakubowski, Płacheta, Dzięgielewski;