Ósme zwycięstwo z rzędu!

Ósme zwycięstwo z rzędu! - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS WSGK Pol - Fol Kutno kontynuuje serię zwycięstw w II lidze koszykówki mężczyzn. Dziś po niezwykle ciekawym meczu pokonał zajmujący ósmą pozycję w tabeli Norgips Piaseczno 85:73.

Choć drużyna AZS była w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanym faworytem, zespól z Piaseczna postawił Akademikom twarde warunki. W pierwszej kwarcie walka długo toczyła sie "punkt za punkt" i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyraźnej przewagi. Końcówka tej odsłony nalezała jednak do AZS - u, jego zawodnicy w ostatnich minutach niepodzielnie panowali na parkiecie, a kwarta zakończyła się wynikiem 30:18. W drugiej kwarcie AZS nadal grał swoje, jednak jego przewaga zaczęła słabnąć, akademicy skromnie wygrali tę odsłonę 22:19, na przerwę schodząc z prowadzeniem 52:37.
Początek trzeciej kwarty to bardzo słaba postawa kutnian. Przez prawie cztery minuty nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji pod koszem Norgipsu. W końcu kosz gości odczarował Rajkowski, kutnianie zaczęli trafiać, jednak ekipa z Piaseczna zdołała zmniejszyć dystans do AZS do około dziesięciu punktów. Akademicy w trzeciej kwarcie ulegli gościom z Piaseczna 13:16. Czwarta kwarta była najbardziej zaciętą i wyrównaną częścią meczu, zakończyła się remisem 20:20. Sędziowie mieli sporo problemów z opanowaniem co bardziej krewkich zawodników, było sporo fauli i walki, która bardziej kojarzyła się z zapasami niż koszykówką. Najbardziej poszkodowany, Tomasz Szczepaniak, plac gry opuścił z rozciętym łukiem brwiowym.

Wynik meczu równo z ostatnią syreną ustalił Radosław Kubala, który w całym meczu rzucił 32 punkty, kolejny raz pięciokrotnie trafiając "za trzy".

AZS WSGK Pol-Fol Kutno - Norgips Piaseczno 85:73 (30:18, 22:19, 13:16, 20:20)

Dla AZS punktowali: Gołuch - 14, Karólewski - 6, Szczepaniak - 16, Rydlewski - 6, Kubala - 32, Rajkowski - 11.