Reklama

Ostatni wakacyjny weekend. Apel policjantów

Opublikowano:
Autor:

Ostatni wakacyjny weekend. Apel policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.

- Powroty z wakacji wiążą się z długimi godzinami za kierownicą. Aby te podróże zakończyły się szczęśliwie apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że „za kółkiem" musimy być trzeźwi, wypoczęci i pod żadnym pozorem nie spieszyć się. W ostatnich dniach wakacyjnych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach – mówi asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Ważne aby w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego. Przez cały ten czas policjanci będą dbać o to by na drogach w naszym regionie było bezpiecznie. Nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy drogowe i narażają innych na niebezpieczeństwo.

Podczas kontroli kierowcy muszą się liczyć z badaniem trzeźwości, sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu i właściwym wyposażeniem samochodu. Mundurowi będą kontrolować również czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Przy użyciu mierników prędkości natomiast, policjanci będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się podróżujący. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami.

- Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za te błędy „płacą” także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu” - dodaje E. Machnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE