Reklama

Reklama

Patriotycznie w powiecie kutnowskim. Dąbrowice oddały cześć bohaterom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 12 lis 2021 06:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Kutnie i okolicach zaplanowano patriotyczne uroczystości, mające upamiętnić poległych w walce za ojczyznę. Takie obchody miały również miejsce w Dąbrowicach.

Reklama

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - w Dąbrowicach w powiecie kutnowskim, odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę „Ku czci Żołnierzy poległych, walczących i zmarłych w latach 1914-1921 i w latach 1939-1945”. Upamiętnia ona poległych, walczących i zmarłych żołnierzy gminy Dąbrowice w czasach I i II wojny światowej.

W ramach obchodów odbyła się także uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym św. Wojciecha w Dąbrowicach. Natomiast po mszy uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać programu artystycznego w wykonaniu Chóru Dąbrowickie Nutki, Zespołu Wokalnego DCK i uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowicach.

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Tadeusz Woźniak i wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska. Powiat kutnowski reprezentowali starosta Daniel Kowalik oraz członkowie Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski i Marek Kubasiński.

Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz Gmina Dąbrowice. 

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE