Reklama

Pawlikowice wreszcie oświetlone

Opublikowano:
Autor:

Pawlikowice wreszcie oświetlone - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłą sobotę spełniło się życzenie wszystkich mieszkańców wsi Pawlikowice. Po prawie 30 latach gmina zamontowała tam dodatkowe lampy uliczne, które pozwoliły na oświetlenie całej wsi.Przypomnijmy, że oświetleniowy absurd trwał w Pawlikowicach już od kilkudziesięciu lat, o czym pisaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu. W latach 90. w drugiej części wsi zdjęto linię oświetleniową i od tego czasu mieszkańcy nie mogli doprosić się o ponowne zamontowanie lamp. Droga wiodąca przez wieś była kręta i otoczona rowami, co w połączeniu z egipskimi ciemnościami stwarzało duże ryzyko wypadku. O przywrócenie oświetlenia przez wiele lat walczył radny Tomasz Walczewski oraz sołtys Pawlikowic Tadeusz Godziembski, jednak jego wielokrotne interwencje w urzędach przeszły bez echa.

- Chciałbym, aby całe Pawlikowice były oświetlone, dlatego od wielu lat poruszam tę kwestię m.in. na spotkaniach sołtysów. Składałem też wielokrotnie zapytania do Urzędu Miejskiego w Krośniewicach, jednak za każdym razem słyszałem, że póki co nie ma na to funduszy - opowiadał wielokrotnie T. Godziembski.

Po kilku miesiącach władze gminy postanowiły jednak ulżyć mieszkańcom. Gmina Krośniewice zaplanowała bowiem kupno i montaż nowych lamp ulicznych w Pawlikowicach, których łączny koszt oszacowano na ok. 45 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE