Pewne zwycięstwo z Kolejarzem

Pewne zwycięstwo z Kolejarzem - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:2001]Po bardzo dobrym meczu piłkarze MKS-u Kutno wygrali na wyjeździe 3:0 (2:0) z Kolejarzem Łódź. Całe spotkanie stało na wysokim poziomie, a piłkarze z Łodzi zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę "Emkaesiakom". Bramki dla kutnian zdobyli : dwie Michał Rosiak (7' 80') i Janusz Jonczyk (39').Mecz rozpoczął się od ataków Kolejarza, po których łódzki zespół mógł objąć prowadzenie, lecz strzały gospodarzy mijały bramkę strzeżoną przez Ireneusza Kamińskiego. W 7' prawą stroną popędził Michał Michalski i wrzucił piłkę na pole karne do MichałaRosiaka, który fantastycznym strzałem przewrotką zdobył bramkę na 0:1.

Później groźnie kontratakowali gospodarze, ale szczęście sprzyjało "Kamykowi", który kilka razy ratował MKS przed utratą gola. Po koniec pierwszej połowy łodzianie oddali inicjatywę i swoją trzecią bramkę w trzecim występie na V ligowych boiskach zdobył Janusz Jonczyk podwyższając na 0:2, po ładnej akcji całego zespołu.

W drugiej połowie to zawodnicy Kolejarza mieli przewagę i dogodne sytuacje do zdobycia kontaktowej bramki, lecz kutnowska obrona była dziś nie do przejścia. Obraz gry był podobny jak w pierwszej odsłonie, ale mecz był bardziej wyrównany.

Dziesięć minut przed końcem spotkania swojego drugiego gola w tym meczu zdobył wychowanek Dąbrowianki Dąbrowice - Michał Rosiak. Otrzymał dokładne podanie z prawej strony od Michalskiego, w swoim stylu ograł obrońcę i strzelił nie do obrony w "długi róg". Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i MKS zasłużenie wygrał 3:0.

-Kolejarz Łódź to bardzo dobra drużyna, w meczu z nami pokazał, że to nie przypadek, że zajmuje 8 miejsce w tabeli. Dziś Kolejarz przegrał z nami dlatego, że był drużyną mniej doświadczoną, mniej wyrachowaną i grającą gorzej taktycznie. Można powiedzieć, że moi zawodnicy, a szczególnie Rosiak i Jonczyk wypunktowali przeciwnika. Na razie zostajemy więc w grze o najwyższe cele, ale o tym czy będziemy dalej sie liczyć w ostatecznej rozgrywce zdecydują najbliższe mecze z teoretycznie słabszymi przeciwnikami Rosanowem i Uniejowem - powiedział po meczu trener MKS Kutno Paweł Ślęzak

Cieszyć może bardzo wysoka forma, którą prezentuje kutnowska drużyna. Po sobotnim wyjazdowym zwycięstwie 4:0 z ówczesnym liderem LZS-em Justynów, dziś rozgromiona została czołowa drużyna V ligi - Kolejarz Łódź. Bez względu na wyniki innych spotkań MKS będzie zajmował po tej kolejce 5 miejsce !.

Po raz kolejny "in plus" zaprezentowali się kutnowscy kibice. Na meczu w Łodzi zameldowało się dziesięciu fanów Miejskiego KS-u, którzy przez niemalże całe spotkanie żywiołowo dopingowali nasz kochany MKS.

Skład MKS-u : Kamiński - Ocetek, Tomasz Kowalski (85' Walczak), Saganiak, Karczewski (65' Chmurski) - Burdak (30' Kudelski), Jakubowski, Jaśkiewicz, Rosiak - Michalski, Jonczyk (75' Marek Kowalski)

żółte kartki : Piotr Kudelski